Weather Pasir Rawa long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Pasir Rawa for ten days.
Wednesday, May 20
21 / 14°C
| 5.9 mm | 8 km/h |
| 15 °C | 17 °C | 1 am | |
| 16 °C | 18 °C | 7 am | |
| 21 °C | 23 °C | 1 pm | |
| 16 °C | 18 °C | 7 pm |
sunrise 5:55 am
sunset 5:43 pm
HOURLY
sunset 5:43 pm
|
|
|
|
Weather forecast Pasir Rawa, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 0.4 m/s1 km/h east |
1011 hPa | 97 % | 14 °C | 18 % | 0% | 15% | 2% | 1% | |
| 7 AM
8 PM
| rain showers | 16 °C 18 °C |
1.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-southeast |
1010 hPa | 95 % | 15 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 1 PM
2 AM
| rain | 21 °C 23 °C |
4.8 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1009 hPa | 74 % | 16 °C | 93 % | 0% | 33% | 35% | 85% | |
| 7 PM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1009 hPa | 98 % | 15 °C | 31 % | 0% | 28% | 0% | 3% | |
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h northeast |
1011 hPa | 93 % | 14 °C | 89 % | 0% | 21% | 1% | 85% | |
| 7 AM
8 PM
| rain showers | 16 °C 17 °C |
1.2 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1011 hPa | 93 % | 15 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 1 PM
2 AM
| rain showers | 21 °C 23 °C |
2.1 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1009 hPa | 80 % | 17 °C | 54 % | 0% | 28% | 15% | 25% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 19 °C |
0.2 mm | 0.5 m/s2 km/h north |
1011 hPa | 99 % | 16 °C | 93 % | 0% | 83% | 5% | 59% | |
Pasir Rawa, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -6.7053; 106.7542
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Pasir Rawa, Indonesia. Weather forecast Pasir Rawa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pasir Rawa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pasir Rawa
data are always in the local timeSun and light
May 20, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:55 am | 5:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:49 am | 11:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:32 am | 6:06 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:08 am | 6:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:42 am | 6:56 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/20/2026 9:23 am | 05/20/2026 9:27 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |