Weather Pantai Legian today
| 25 °C | 31 °C | 8 pm | |
| 25 °C | 30 °C | 9 pm | |
| 25 °C | 30 °C | 10 pm | |
| 24 °C | 30 °C | 11 pm |
sunrise 5:22 am
sunset 5:11 pm
HOURLY
sunset 5:11 pm
Weather forecast Pantai Legian April 29, 2026
Evening in the evening fog. The highest temperature 27 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night rain. The lowest temperature 24 °C. Total rainfall 3.7 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pantai Legian, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 4 PM
5 AM
| overcast | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east |
1008 hPa | 85 % | 24 °C | 100 % | 0% | 9% | 16% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1009 hPa | 90 % | 24 °C | 100 % | 0% | 50% | 19% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| overcast | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1009 hPa | 96 % | 24 °C | 100 % | 0% | 18% | 20% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1010 hPa | 98 % | 24 °C | 100 % | 16% | 36% | 20% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| fog | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1011 hPa | 99 % | 24 °C | 100 % | 74% | 77% | 13% | 100% | |
| 9 PM
10 AM
| fog | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1011 hPa | 99 % | 24 °C | 100 % | 90% | 91% | 15% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| fog | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1011 hPa | 98 % | 24 °C | 100 % | 28% | 47% | 35% | 100% | |
| 11 PM
12 PM
| fog | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1010 hPa | 97 % | 24 °C | 100 % | 25% | 50% | 38% | 100% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1010 hPa | 97 % | 23 °C | 99 % | 8% | 19% | 17% | 98% | |
| 1 AM
2 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east |
1009 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 10% | 18% | 3% | 100% | |
| 2 AM
3 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1009 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 8% | 30% | 6% | 99% | |
| 3 AM
4 PM
| heavy rain | 24 °C 29 °C |
1.3 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1009 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 53% | 19% | 100% | |
| 4 AM
5 PM
| heavy rain | 24 °C 29 °C |
2.3 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1009 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 0% | 82% | 22% | 100% | |
| 5 AM
6 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1010 hPa | 98 % | 23 °C | 100 % | 0% | 54% | 3% | 100% | |
| 6 AM
7 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1010 hPa | 98 % | 23 °C | 93 % | 24% | 30% | 6% | 92% | |
| 7 AM
8 PM
| overcast | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east |
1011 hPa | 91 % | 24 °C | 100 % | 0% | 57% | 7% | 100% | |
| 8 AM
9 PM
| overcast | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east |
1011 hPa | 84 % | 23 °C | 100 % | 0% | 92% | 10% | 100% | |
| 9 AM
10 PM
| overcast | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-southeast |
1011 hPa | 78 % | 24 °C | 100 % | 0% | 31% | 7% | 100% | |
| 10 AM
11 PM
| light rain | 29 °C 34 °C |
0.1 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1011 hPa | 75 % | 24 °C | 96 % | 0% | 15% | 7% | 93% | |
| 11 AM
12 AM
| overcast | 30 °C 36 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1010 hPa | 73 % | 24 °C | 94 % | 0% | 54% | 6% | 85% | |
| 12 PM
1 AM
| rain | 30 °C 36 °C |
0.5 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1009 hPa | 74 % | 24 °C | 91 % | 0% | 80% | 19% | 71% | |
| 1 PM
2 AM
| overcast | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1008 hPa | 75 % | 24 °C | 100 % | 0% | 22% | 3% | 100% | |
| 2 PM
3 AM
| overcast | 29 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southeast |
1008 hPa | 77 % | 24 °C | 100 % | 0% | 65% | 6% | 100% | |
| 3 PM
4 AM
| light rain | 28 °C 33 °C |
0.1 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1008 hPa | 80 % | 24 °C | 100 % | 0% | 78% | 13% | 100% | |
| 4 PM
5 AM
| heavy rain | 27 °C 32 °C |
1.5 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1009 hPa | 85 % | 24 °C | 100 % | 0% | 99% | 18% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| rain | 25 °C 30 °C |
0.3 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1009 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 98% | 47% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1010 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 8% | 32% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1011 hPa | 99 % | 23 °C | 100 % | 0% | 11% | 28% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| fog | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1012 hPa | 99 % | 23 °C | 100 % | 74% | 75% | 16% | 100% | |
| 9 PM
10 AM
| fog | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1012 hPa | 98 % | 23 °C | 100 % | 26% | 39% | 13% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| fog | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1012 hPa | 98 % | 23 °C | 99 % | 38% | 53% | 19% | 98% | |
| 11 PM
12 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1012 hPa | 98 % | 23 °C | 91 % | 21% | 35% | 17% | 85% | |
Pantai Legian, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -8.7050; 115.1650
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Pantai Legian, Indonesia. Weather forecast Pantai Legian.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pantai Legian is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Pantai Legian
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Pantai Legian
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:22 am | 5:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:16 am | 11:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5 am | 5:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:35 am | 5:57 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:10 am | 6:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 2:48 pm | 04/29/2026 3:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |