Weather Lokasi Satu C week
Weather forecast for Lokasi Satu C for this and next week.
Friday, May 1
29 / 24°C
| 10.9 mm | 5 km/h |
| 24 °C | 30 °C | 7 am | |
| 26 °C | 31 °C | 8 am | |
| 29 °C | 35 °C | 2 pm | |
| 25 °C | 31 °C | 8 pm |
sunrise 6:05 am
sunset 6:12 pm
HOURLY
sunset 6:12 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Lokasi Satu C, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
12 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h northwest |
1011 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 0% | 45% | 7% | 100% | |
| 1 AM
1 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southwest |
1011 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 0% | 66% | 12% | 100% | |
| 2 AM
2 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h northwest |
1010 hPa | 97 % | 23 °C | 99 % | 0% | 93% | 21% | 63% | |
| 3 AM
3 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1010 hPa | 97 % | 23 °C | 99 % | 0% | 86% | 9% | 96% | |
| 4 AM
4 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1010 hPa | 98 % | 23 °C | 100 % | 0% | 89% | 5% | 97% | |
| 5 AM
5 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1009 hPa | 97 % | 23 °C | 95 % | 0% | 93% | 0% | 31% | |
| 6 AM
6 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1010 hPa | 97 % | 23 °C | 96 % | 0% | 15% | 3% | 95% | |
| 7 AM
7 PM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1010 hPa | 95 % | 23 °C | 68 % | 0% | 10% | 13% | 58% | |
| 8 AM
8 PM
| heavy rain | 26 °C 32 °C |
5.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1011 hPa | 89 % | 23 °C | 95 % | 0% | 42% | 0% | 90% | |
| 2 PM
2 AM
| heavy rain | 29 °C 35 °C |
5.9 mm | 1.4 m/s5 km/h east-northeast |
1007 hPa | 78 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 9% | 79% | |
| 8 PM
8 AM
| cloudy | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h southwest |
1009 hPa | 96 % | 24 °C | 80 % | 0% | 5% | 5% | 78% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
2 PM
| overcast | 24 °C 30 °C |
0.3 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1008 hPa | 99 % | 24 °C | 100 % | 0% | 39% | 0% | 100% | |
| 8 AM
8 PM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.5 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1010 hPa | 94 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 2% | 100% | |
| 2 PM
2 AM
| rain | 30 °C 36 °C |
4.4 mm | 0.8 m/s3 km/h northeast |
1006 hPa | 73 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 13% | 96% | |
| 8 PM
8 AM
| rain | 26 °C 32 °C |
4.5 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1008 hPa | 93 % | 24 °C | 100 % | 0% | 5% | 10% | 100% | |
Lokasi Satu C, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -0.4095; 117.0717
Time zone: Asia / Makassar
time difference in hours with time in US is +6 hours
Something wrong, something missing?
Weather Lokasi Satu C, Indonesia. Weather forecast Lokasi Satu C.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lokasi Satu C is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Lokasi Satu C
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:05 am | 6:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:08 pm | 12:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:43 am | 6:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:19 am | 6:58 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:54 am | 7:23 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:04 pm | 05/01/2026 5:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |