Weather Singi La weekend
Weather forecast for Singi La for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Singi La, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 6 AM
9 PM
| light snow | -12 °C -16 °C |
0.1 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1020 hPa | 90 % | -13 °C | 99 % | 0% | 97% | 77% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| overcast | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1022 hPa | 92 % | -12 °C | 98 % | 0% | 96% | 62% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| overcast | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1023 hPa | 93 % | -12 °C | 99 % | 1% | 98% | 55% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| overcast | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1022 hPa | 94 % | -12 °C | 98 % | 7% | 97% | 35% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| light snow | -11 °C -15 °C |
0.1 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1022 hPa | 92 % | -11 °C | 95 % | 16% | 94% | 21% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | -10 °C -14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1021 hPa | 84 % | -12 °C | 49 % | 7% | 35% | 22% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | -9 °C -13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1020 hPa | 76 % | -12 °C | 31 % | 0% | 8% | 25% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| partly cloudy | -9 °C -13 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1019 hPa | 69 % | -13 °C | 18 % | 0% | 1% | 17% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | -8 °C -12 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1018 hPa | 65 % | -13 °C | 33 % | 0% | 10% | 32% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | -8 °C -12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1017 hPa | 63 % | -13 °C | 57 % | 0% | 32% | 54% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | -8 °C -12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1017 hPa | 61 % | -14 °C | 46 % | 0% | 16% | 41% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | -8 °C -12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1018 hPa | 57 % | -15 °C | 50 % | 0% | 19% | 37% | 1% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | -9 °C -12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1018 hPa | 66 % | -14 °C | 68 % | 0% | 65% | 14% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| partly cloudy | -10 °C -13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1019 hPa | 70 % | -14 °C | 34 % | 0% | 25% | 15% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1020 hPa | 76 % | -15 °C | 6 % | 0% | 4% | 2% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | -14 °C -18 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1021 hPa | 80 % | -16 °C | 12 % | 0% | 6% | 7% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| partly cloudy | -14 °C -18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northeast |
1021 hPa | 83 % | -16 °C | 21 % | 0% | 14% | 9% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | -14 °C -18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1021 hPa | 83 % | -16 °C | 28 % | 7% | 25% | 3% | 0% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| fog | -16 °C -20 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1022 hPa | 92 % | -17 °C | 58 % | 46% | 56% | 5% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| fog | -19 °C -23 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 82 % | -21 °C | 85 % | 75% | 85% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| fog | -20 °C -24 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 84 % | -22 °C | 85 % | 69% | 85% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| fog | -22 °C -26 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 84 % | -23 °C | 78 % | 58% | 78% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| fog | -21 °C -25 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1023 hPa | 85 % | -22 °C | 83 % | 50% | 83% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| fog | -17 °C -21 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north |
1023 hPa | 77 % | -19 °C | 93 % | 33% | 93% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| cloudy | -16 °C -20 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1024 hPa | 78 % | -18 °C | 84 % | 18% | 84% | 1% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| overcast | -13 °C -17 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-southeast |
1026 hPa | 74 % | -16 °C | 86 % | 15% | 85% | 4% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| overcast | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south |
1026 hPa | 79 % | -14 °C | 89 % | 15% | 89% | 6% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | -11 °C -15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1026 hPa | 83 % | -13 °C | 82 % | 10% | 82% | 2% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| cloudy | -10 °C -14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1025 hPa | 82 % | -12 °C | 69 % | 8% | 69% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | -9 °C -13 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1025 hPa | 76 % | -12 °C | 58 % | 4% | 58% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | -8 °C -12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1023 hPa | 70 % | -12 °C | 12 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| partly cloudy | -7 °C -11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1022 hPa | 63 % | -13 °C | 15 % | 0% | 12% | 4% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | -7 °C -11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southwest |
1022 hPa | 56 % | -13 °C | 13 % | 0% | 10% | 5% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| clear | -6 °C -10 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southwest |
1021 hPa | 49 % | -15 °C | 11 % | 0% | 7% | 8% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | -6 °C -10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1021 hPa | 45 % | -16 °C | 18 % | 0% | 12% | 15% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | -6 °C -10 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1021 hPa | 47 % | -15 °C | 15 % | 0% | 6% | 10% | 0% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | -9 °C -13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h southwest |
1022 hPa | 53 % | -16 °C | 28 % | 0% | 14% | 16% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | -10 °C -14 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north |
1023 hPa | 55 % | -17 °C | 60 % | 0% | 46% | 25% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | -11 °C -15 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1024 hPa | 56 % | -17 °C | 71 % | 0% | 33% | 60% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| partly cloudy | -12 °C -16 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1025 hPa | 58 % | -18 °C | 21 % | 0% | 10% | 12% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | -13 °C -17 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north |
1026 hPa | 59 % | -18 °C | 6 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | -13 °C -17 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1025 hPa | 61 % | -18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Singi La, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 33.9703; 76.9028
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Singi La, India. Weather forecast Singi La.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.