Weather Saser Group long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Saser Group for ten days.
Monday, May 4
4 / -8°C
| 10.0 mm | 2 km/h |
| -8 °C | -11 °C | 5 am | |
| 4 °C | 2 °C | 11 am | |
| 4 °C | 2 °C | 5 pm | |
| -1 °C | -4 °C | 11 pm |
sunrise 5:25 am
sunset 7:06 pm
HOURLY
sunset 7:06 pm
|
|
|
|
Weather forecast Saser Group, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| light snow | -8 °C -11 °C |
0.9 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1021 hPa | 88 % | -9 °C | 100 % | 0% | 84% | 100% | 34% | |
| 11 AM
2 AM
| rain | 4 °C 2 °C |
2.9 mm | 0.5 m/s2 km/h north-northwest |
1020 hPa | 72 % | 0 °C | 99 % | 0% | 58% | 98% | 25% | |
| 5 PM
8 AM
| sleet | 4 °C 2 °C |
4.8 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1019 hPa | 76 % | 0 °C | 98 % | 0% | 70% | 96% | 83% | |
| 11 PM
2 PM
| snow | -1 °C -4 °C |
1.4 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1022 hPa | 72 % | -5 °C | 92 % | 0% | 82% | 75% | 7% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| light snow | -3 °C -6 °C |
0.8 mm | 0.6 m/s2 km/h northeast |
1023 hPa | 73 % | -7 °C | 100 % | 0% | 53% | 99% | 5% | |
| 11 AM
2 AM
| rain | 2 °C -1 °C |
2.9 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1024 hPa | 69 % | -2 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 38% | |
| 5 PM
8 AM
| sleet | 3 °C 1 °C |
2.6 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1020 hPa | 72 % | -1 °C | 100 % | 0% | 57% | 99% | 94% | |
| 11 PM
2 PM
| light snow | -1 °C -4 °C |
0.8 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1022 hPa | 80 % | -3 °C | 95 % | 0% | 94% | 46% | 0% | |
Saser Group, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 34.6928; 77.8145
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Saser Group, India. Weather forecast Saser Group.
Saser Group - weather nearby - bigger cities
Saser Group - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saser Group is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saser Group
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:25 am | 7:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:15 pm | 13:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:57 am | 7:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:26 am | 8:05 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:51 am | 8:40 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 8:57 pm | 05/04/2026 6:35 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |