Weather Sarmat the day after tomorrow
| 33 °C | 37 °C | 9 am | |
| 36 °C | 39 °C | 12 pm | |
| 36 °C | 38 °C | 3 pm | |
| 30 °C | 34 °C | 9 pm |
sunrise 6:17 am
sunset 7:17 pm
HOURLY
sunset 7:17 pm
Weather forecast Sarmat May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 36 °C. At night clear. The lowest temperature 27 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sarmat, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south-southwest |
1006 hPa | 83 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h southwest |
1005 hPa | 85 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h southwest |
1005 hPa | 88 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h southwest |
1005 hPa | 89 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h southwest |
1005 hPa | 89 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h southwest |
1005 hPa | 90 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h southwest |
1006 hPa | 90 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h southwest |
1006 hPa | 85 % | 25 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h southwest |
1006 hPa | 73 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h west-southwest |
1007 hPa | 59 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 35 °C 38 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h west-southwest |
1007 hPa | 47 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 36 °C 39 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h west |
1006 hPa | 42 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h west |
1006 hPa | 41 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h west |
1005 hPa | 39 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h west |
1004 hPa | 40 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h west |
1003 hPa | 41 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| clear | 35 °C 38 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h west |
1003 hPa | 45 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 34 °C 37 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h west |
1003 hPa | 49 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 33 °C 36 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h west-southwest |
1003 hPa | 54 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 31 °C 34 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h west-southwest |
1004 hPa | 60 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 31 °C 35 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h west-southwest |
1004 hPa | 63 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h west-southwest |
1005 hPa | 69 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 29 °C 33 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h southwest |
1005 hPa | 73 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h southwest |
1005 hPa | 76 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h southwest |
1005 hPa | 78 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h west-southwest |
1004 hPa | 79 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h west-southwest |
1003 hPa | 80 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h west-southwest |
1003 hPa | 81 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h west-southwest |
1003 hPa | 82 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h southwest |
1003 hPa | 83 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 36 °C 37 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h west |
1005 hPa | 34 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 34 °C 36 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h west |
1002 hPa | 43 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 29 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1004 hPa | 67 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sarmat, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 22.4563; 69.9471
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sarmat, India. Weather forecast Sarmat.
Sarmat - weather nearby - bigger cities
Sarmat - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sarmat is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sarmat
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:17 am | 7:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:47 pm | 12:59 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:53 am | 7:41 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:26 am | 8:08 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:58 am | 8:36 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:13 pm | 05/01/2026 5:42 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |