Weather Sāitlaw weekend
Weather forecast for Sāitlaw for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday from morning untill noon heavy rain showers, later morning initially heavy rain showers, later light rain, in the evening clear. Sunday during the day heavy rain, in the evening rain.
Friday, May 1
24 / 19°C
| 21.7 mm | 10 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sāitlaw, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| rain | 19 °C 21 °C |
0.4 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1010 hPa | 98 % | 19 °C | 100 % | 48% | 99% | 30% | 100% | |
| 1 AM
4 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south |
1009 hPa | 97 % | 19 °C | 100 % | 0% | 95% | 28% | 100% | |
| 2 AM
5 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1007 hPa | 97 % | 19 °C | 100 % | 8% | 43% | 52% | 100% | |
| 3 AM
6 PM
| heavy rain | 20 °C 23 °C |
1.2 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1008 hPa | 98 % | 20 °C | 100 % | 8% | 39% | 46% | 100% | |
| 4 AM
7 PM
| heavy rain | 20 °C 23 °C |
2.8 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1008 hPa | 99 % | 20 °C | 100 % | 17% | 48% | 57% | 100% | |
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 20 °C 23 °C |
3.9 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1009 hPa | 99 % | 20 °C | 100 % | 15% | 78% | 75% | 100% | |
| 6 AM
9 PM
| heavy rain | 20 °C 23 °C |
2.7 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1010 hPa | 98 % | 19 °C | 100 % | 0% | 89% | 34% | 100% | |
| 7 AM
10 PM
| heavy rain | 21 °C 25 °C |
4.4 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1010 hPa | 97 % | 20 °C | 100 % | 0% | 17% | 84% | 100% | |
| 8 AM
11 PM
| heavy rain | 21 °C 24 °C |
4.8 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1011 hPa | 97 % | 20 °C | 100 % | 0% | 6% | 99% | 100% | |
| 9 AM
12 AM
| heavy rain showers | 20 °C 22 °C |
1.1 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southeast |
1010 hPa | 97 % | 19 °C | 100 % | 0% | 0% | 5% | 100% | |
| 10 AM
1 AM
| rain | 21 °C 24 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southeast |
1009 hPa | 96 % | 20 °C | 100 % | 0% | 0% | 28% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.1 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southeast |
1008 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southeast |
1005 hPa | 84 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southeast |
1008 hPa | 96 % | 19 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain showers | 20 °C 22 °C |
12.6 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1007 hPa | 88 % | 18 °C | 21 % | 0% | 14% | 0% | 7% | |
| 11 AM
2 AM
| light rain | 25 °C 29 °C |
0.9 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1008 hPa | 88 % | 22 °C | 100 % | 0% | 1% | 8% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1004 hPa | 84 % | 20 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 22 °C 25 °C |
0.2 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1006 hPa | 82 % | 19 °C | 4 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
Sāitlaw, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.9719; 92.5745
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sāitlaw, India. Weather forecast Sāitlaw.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sāitlaw is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sāitlaw
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:45 am | 5:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:16 am | 13:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:21 am | 6:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:53 am | 6:40 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:24 am | 7:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 4:41 pm | 05/01/2026 4:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |