Weather Sairang the day after tomorrow
Weather forecast Sairang May 1, 2026
From morning untill noon rain, later morning initially rain, later heavy rain, in the evening overcast. The highest temperature 26 °C. Total rainfall 10.2 mm. At night the lowest temperature 21 °C. Total rainfall 0.4 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sairang, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| rain | 22 °C 26 °C |
3.9 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1009 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 0% | 62% | 31% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 26 °C 32 °C |
6.3 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1009 hPa | 96 % | 25 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southeast |
1003 hPa | 84 % | 22 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.4 mm | 1.2 m/s4 km/h southeast |
1007 hPa | 95 % | 21 °C | 99 % | 0% | 0% | 1% | 99% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain showers | 21 °C 25 °C |
11.9 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1007 hPa | 96 % | 20 °C | 22 % | 0% | 12% | 0% | 10% | |
| 11 AM
2 AM
| rain | 24 °C 29 °C |
1.6 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1008 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 26 °C 31 °C |
0.1 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1004 hPa | 80 % | 22 °C | 79 % | 0% | 0% | 1% | 79% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.4 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1007 hPa | 89 % | 20 °C | 100 % | 0% | 0% | 68% | 100% | |
Sairang, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.8103; 92.6523
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sairang, India. Weather forecast Sairang.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sairang is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sairang
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:45 am | 5:47 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:16 am | 13:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:21 am | 6:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:53 am | 6:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:24 am | 7:08 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 4:41 pm | 05/01/2026 4:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |