Weather Sāgwa tomorrow
| 33 °C | 33 °C | 9 am | |
| 38 °C | 37 °C | 12 pm | |
| 39 °C | 37 °C | 3 pm | |
| 32 °C | 32 °C | 9 pm |
sunrise 5:59 am
sunset 6:57 pm
HOURLY
sunset 6:57 pm
Weather forecast Sāgwa April 29, 2026
During the day clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy. The highest temperature 39 °C. At night clear. The lowest temperature 26 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sāgwa, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| cloudy | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h southwest |
1005 hPa | 28 % | 9 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1005 hPa | 37 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1005 hPa | 43 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 AM
6 PM
| cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1004 hPa | 48 % | 15 °C | 69 % | 0% | 0% | 0% | 69% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1004 hPa | 51 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-southwest |
1005 hPa | 54 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1006 hPa | 55 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-southwest |
1006 hPa | 50 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-southwest |
1007 hPa | 42 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west-southwest |
1007 hPa | 32 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h west |
1007 hPa | 25 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 37 °C 36 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h west |
1006 hPa | 21 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west |
1005 hPa | 18 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h west |
1004 hPa | 17 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| clear | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h west |
1003 hPa | 15 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| clear | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h west |
1002 hPa | 13 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| clear | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h west |
1001 hPa | 14 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west |
1001 hPa | 15 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 37 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west |
1002 hPa | 17 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
1003 hPa | 20 % | 8 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | 33 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southwest |
1004 hPa | 22 % | 9 °C | 75 % | 0% | 0% | 0% | 75% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 32 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-southwest |
1004 hPa | 24 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 32 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west-southwest |
1005 hPa | 27 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-southwest |
1005 hPa | 28 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h southwest |
1005 hPa | 33 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-southwest |
1005 hPa | 38 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1004 hPa | 46 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southwest |
1004 hPa | 54 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-southwest |
1004 hPa | 60 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1005 hPa | 65 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1006 hPa | 67 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 27 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1007 hPa | 64 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 29 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1007 hPa | 59 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 31 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west-southwest |
1008 hPa | 50 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 33 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west-southwest |
1007 hPa | 40 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 36 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west-southwest |
1006 hPa | 31 % | 15 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 37 °C 37 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h west-southwest |
1005 hPa | 24 % | 13 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h west-southwest |
1004 hPa | 21 % | 12 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h west-southwest |
1003 hPa | 19 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 3 PM
6 AM
| partly cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h west-southwest |
1002 hPa | 19 % | 10 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h west |
1002 hPa | 18 % | 10 °C | 63 % | 0% | 0% | 33% | 44% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 37 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h west |
1002 hPa | 19 % | 10 °C | 13 % | 0% | 0% | 6% | 7% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 36 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west |
1002 hPa | 20 % | 10 °C | 4 % | 0% | 0% | 2% | 2% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 34 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1003 hPa | 23 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 32 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-southwest |
1004 hPa | 25 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1005 hPa | 28 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 31 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southwest |
1005 hPa | 33 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h southwest |
1005 hPa | 38 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sāgwa, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.0800; 74.6932
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sāgwa, India. Weather forecast Sāgwa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sāgwa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sāgwa
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:59 am | 6:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:28 pm | 12:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:35 am | 7:21 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:08 am | 7:49 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:40 am | 8:17 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:09 pm | 04/29/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |