Weather Rānīr Bāzār weekend
Weather forecast for Rānīr Bāzār for this and next weekend.
Wednesday, Apr 29
34 / 22°C
| 18.1 mm | 27 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Rānīr Bāzār, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| overcast | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1006 hPa | 91 % | 25 °C | 95 % | 0% | 95% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| light rain showers | 27 °C 32 °C |
0.1 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1007 hPa | 88 % | 25 °C | 79 % | 0% | 79% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| light rain showers | 28 °C 33 °C |
0.1 mm | 6.0 m/s22 km/h south |
1007 hPa | 81 % | 24 °C | 66 % | 0% | 64% | 0% | 3% | |
| 8 AM
11 PM
| light rain showers | 30 °C 35 °C |
0.2 mm | 5.8 m/s21 km/h south-southwest |
1007 hPa | 74 % | 24 °C | 24 % | 0% | 24% | 1% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| rain showers | 31 °C 36 °C |
0.3 mm | 5.6 m/s20 km/h south |
1007 hPa | 70 % | 24 °C | 82 % | 0% | 82% | 5% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| light rain showers | 32 °C 37 °C |
0.1 mm | 6.0 m/s22 km/h south-southwest |
1006 hPa | 66 % | 24 °C | 72 % | 0% | 70% | 15% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 33 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h south-southwest |
1006 hPa | 62 % | 24 °C | 62 % | 0% | 57% | 10% | 1% | |
| 12 PM
3 AM
| overcast | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south-southwest |
1005 hPa | 57 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 2% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southwest |
1003 hPa | 56 % | 23 °C | 44 % | 0% | 34% | 16% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h south-southwest |
1002 hPa | 55 % | 23 °C | 26 % | 0% | 10% | 19% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| partly cloudy | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1002 hPa | 56 % | 23 °C | 14 % | 0% | 3% | 13% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1001 hPa | 57 % | 23 °C | 40 % | 0% | 3% | 38% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 31 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1002 hPa | 62 % | 23 °C | 56 % | 0% | 25% | 39% | 25% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south |
1003 hPa | 67 % | 23 °C | 14 % | 0% | 0% | 10% | 4% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h south |
1004 hPa | 74 % | 23 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1005 hPa | 77 % | 23 °C | 8 % | 0% | 0% | 7% | 1% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1006 hPa | 81 % | 24 °C | 7 % | 0% | 3% | 3% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1005 hPa | 83 % | 24 °C | 7 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south |
1005 hPa | 86 % | 24 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south |
1005 hPa | 88 % | 24 °C | 13 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south |
1005 hPa | 89 % | 24 °C | 44 % | 0% | 43% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1004 hPa | 90 % | 24 °C | 16 % | 0% | 16% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south |
1004 hPa | 91 % | 24 °C | 18 % | 0% | 18% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southeast |
1004 hPa | 91 % | 24 °C | 53 % | 0% | 53% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1005 hPa | 89 % | 24 °C | 74 % | 0% | 74% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| partly cloudy | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h south |
1005 hPa | 85 % | 24 °C | 26 % | 0% | 26% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| overcast | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h south |
1006 hPa | 76 % | 24 °C | 89 % | 0% | 89% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| cloudy | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h south |
1006 hPa | 68 % | 24 °C | 68 % | 0% | 68% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | 32 °C 36 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h south-southwest |
1006 hPa | 61 % | 23 °C | 75 % | 0% | 75% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| cloudy | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south-southwest |
1006 hPa | 56 % | 23 °C | 46 % | 0% | 46% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 35 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h south-southwest |
1005 hPa | 51 % | 23 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 36 °C 40 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h south-southwest |
1004 hPa | 45 % | 22 °C | 13 % | 0% | 2% | 10% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| partly cloudy | 35 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1002 hPa | 47 % | 22 °C | 21 % | 0% | 4% | 18% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 35 °C 39 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h south |
1001 hPa | 48 % | 22 °C | 23 % | 0% | 3% | 19% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| rain showers | 34 °C 38 °C |
0.9 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1001 hPa | 52 % | 23 °C | 34 % | 0% | 7% | 19% | 10% | |
| 4 PM
7 AM
| heavy rain | 29 °C 34 °C |
5.3 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southwest |
1001 hPa | 75 % | 24 °C | 92 % | 0% | 8% | 48% | 83% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1003 hPa | 94 % | 24 °C | 92 % | 0% | 2% | 26% | 90% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south |
1004 hPa | 91 % | 23 °C | 28 % | 0% | 14% | 3% | 14% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southeast |
1004 hPa | 92 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h south |
1005 hPa | 90 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1005 hPa | 91 % | 25 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1005 hPa | 92 % | 25 °C | 4 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south |
1005 hPa | 93 % | 25 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
Rānīr Bāzār, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.8346; 91.3661
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Rānīr Bāzār, India. Weather forecast Rānīr Bāzār.
Rānīr Bāzār - weather nearby - bigger cities
Rānīr Bāzār - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.