Weather Kolūkheri today
Weather forecast Kolūkheri April 29, 2026
From morning untill noon clear, later morning initially clear, later partly cloudy. The highest temperature 43 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 30 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kolūkheri, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1004 hPa | 28 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 41 °C 40 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west-northwest |
1004 hPa | 14 % | 8 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
999 hPa | 10 % | 3 °C | 34 % | 0% | 0% | 21% | 18% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southeast |
1003 hPa | 23 % | 7 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west |
1003 hPa | 29 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 40 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-northwest |
1003 hPa | 16 % | 9 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west |
999 hPa | 12 % | 5 °C | 49 % | 0% | 0% | 47% | 3% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south |
1003 hPa | 24 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kolūkheri, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.2154; 76.6942
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kolūkheri, India. Weather forecast Kolūkheri.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolūkheri is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kolūkheri
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kolūkheri
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:50 am | 6:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:20 pm | 13:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:25 am | 7:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:58 am | 7:43 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 8:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:01 pm | 04/29/2026 4:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |