Weather Kodarla weekend
Weather forecast for Kodarla for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Sunday from morning untill noon clear, later morning initially clear, later cloudy.
Saturday, May 16
43 / 26°C
| 0.0 mm | 9 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kodarla, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h north-northeast |
1002 hPa | 33 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1003 hPa | 9 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 41 °C 39 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1000 hPa | 11 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h southwest |
1003 hPa | 26 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1003 hPa | 35 % | 9 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 39 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1004 hPa | 19 % | 11 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 41 °C 39 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west |
999 hPa | 9 % | 2 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south-southwest |
1002 hPa | 26 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kodarla, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.6989; 72.9605
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kodarla, India. Weather forecast Kodarla.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kodarla is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kodarla
data are always in the local timeSun and light
May 16, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 7:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:34 pm | 13:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 7:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:59 am | 8:09 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 8:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/16/2026 5:01 am | 05/16/2026 6:57 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |