Weather Kismat Kuriha today
| 27 °C | 32 °C | 5 pm | |
| 24 °C | 29 °C | 7 pm | |
| 22 °C | 26 °C | 9 pm | |
| 22 °C | 26 °C | 11 pm |
sunrise 4:48 am
sunset 5:54 pm
HOURLY
sunset 5:54 pm
Weather forecast Kismat Kuriha April 28, 2026
During the day later morning partly cloudy, in the evening heavy rain. The highest temperature 30 °C. Total rainfall 17.4 mm. At night the lowest temperature 22 °C. Total rainfall 5.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kismat Kuriha, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
12 AM
| partly cloudy | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1007 hPa | 75 % | 21 °C | 19 % | 0% | 5% | 14% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 27 °C 30 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1006 hPa | 69 % | 21 °C | 7 % | 0% | 5% | 1% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 28 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1005 hPa | 65 % | 21 °C | 11 % | 0% | 3% | 9% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1004 hPa | 61 % | 21 °C | 13 % | 0% | 7% | 5% | 4% | |
| 1 PM
4 AM
| partly cloudy | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1003 hPa | 60 % | 21 °C | 16 % | 0% | 5% | 5% | 7% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east |
1002 hPa | 58 % | 21 °C | 25 % | 0% | 15% | 12% | 2% | |
| 3 PM
6 AM
| light rain showers | 29 °C 32 °C |
0.1 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1001 hPa | 61 % | 21 °C | 49 % | 0% | 28% | 23% | 15% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1001 hPa | 68 % | 21 °C | 32 % | 0% | 7% | 25% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1002 hPa | 80 % | 23 °C | 18 % | 0% | 5% | 10% | 3% | |
| 6 PM
9 AM
| rain showers | 25 °C 30 °C |
0.3 mm | 2.5 m/s9 km/h west-southwest |
1003 hPa | 87 % | 23 °C | 50 % | 0% | 14% | 12% | 37% | |
| 7 PM
10 AM
| heavy rain | 24 °C 29 °C |
8.4 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1004 hPa | 91 % | 22 °C | 96 % | 0% | 27% | 69% | 71% | |
| 8 PM
11 AM
| rain | 22 °C 26 °C |
0.3 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
1006 hPa | 97 % | 22 °C | 100 % | 19% | 96% | 58% | 98% | |
| 9 PM
12 PM
| rain | 22 °C 26 °C |
0.8 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1006 hPa | 98 % | 22 °C | 100 % | 0% | 13% | 32% | 100% | |
| 10 PM
1 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
7.3 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1007 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 0% | 46% | 71% | 98% | |
| 11 PM
2 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
4.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1006 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 2% | 100% | 46% | 96% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| rain | 22 °C 26 °C |
0.5 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1006 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 10% | 44% | 82% | 99% | |
| 1 AM
4 PM
| light rain | 22 °C 26 °C |
0.1 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1006 hPa | 97 % | 21 °C | 96 % | 6% | 57% | 44% | 89% | |
| 2 AM
5 PM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1005 hPa | 97 % | 21 °C | 93 % | 1% | 66% | 9% | 76% | |
| 3 AM
6 PM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1005 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 32% | 87% | |
| 4 AM
7 PM
| rain | 21 °C 24 °C |
0.4 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1005 hPa | 97 % | 21 °C | 99 % | 19% | 81% | 11% | 95% | |
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
2.7 mm | 2.0 m/s7 km/h east |
1006 hPa | 97 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 53% | 94% | |
| 6 AM
9 PM
| light rain | 22 °C 26 °C |
0.2 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1007 hPa | 97 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 65% | 100% | |
| 7 AM
10 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1007 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 96% | 59% | 100% | |
| 8 AM
11 PM
| light rain | 24 °C 28 °C |
0.1 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1008 hPa | 89 % | 21 °C | 100 % | 0% | 71% | 39% | 100% | |
| 9 AM
12 AM
| light rain | 25 °C 29 °C |
0.1 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1007 hPa | 81 % | 21 °C | 100 % | 0% | 35% | 33% | 100% | |
| 10 AM
1 AM
| overcast | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1007 hPa | 74 % | 21 °C | 100 % | 0% | 18% | 29% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| light rain | 27 °C 31 °C |
0.1 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1006 hPa | 70 % | 21 °C | 100 % | 0% | 18% | 86% | 100% | |
| 12 PM
3 AM
| rain | 28 °C 32 °C |
0.3 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1005 hPa | 69 % | 21 °C | 100 % | 0% | 22% | 71% | 100% | |
| 1 PM
4 AM
| overcast | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1004 hPa | 69 % | 21 °C | 100 % | 0% | 19% | 45% | 100% | |
| 2 PM
5 AM
| light rain | 28 °C 32 °C |
0.2 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1003 hPa | 69 % | 21 °C | 100 % | 0% | 24% | 7% | 100% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1003 hPa | 71 % | 21 °C | 74 % | 0% | 38% | 30% | 47% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1003 hPa | 74 % | 21 °C | 30 % | 0% | 16% | 18% | 2% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-northeast |
1003 hPa | 82 % | 22 °C | 31 % | 0% | 17% | 14% | 3% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1004 hPa | 85 % | 22 °C | 53 % | 0% | 12% | 32% | 21% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1005 hPa | 86 % | 21 °C | 46 % | 0% | 14% | 31% | 13% | |
| 8 PM
11 AM
| heavy rain showers | 24 °C 28 °C |
2.5 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1007 hPa | 89 % | 21 °C | 50 % | 0% | 17% | 27% | 22% | |
| 9 PM
12 PM
| heavy rain | 23 °C 27 °C |
1.6 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southwest |
1007 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 60% | 63% | 100% | |
| 10 PM
1 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
1.5 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1008 hPa | 96 % | 21 °C | 100 % | 0% | 4% | 34% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
5.3 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1008 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 65% | 100% | |
Kismat Kuriha, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 26.3260; 91.5039
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kismat Kuriha, India. Weather forecast Kismat Kuriha.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kismat Kuriha is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kismat Kuriha
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kismat Kuriha
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:48 am | 5:54 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:21 am | 13:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:24 am | 6:19 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:56 am | 6:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:26 am | 7:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 2:05 pm | 04/28/2026 2:37 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |