Weather Khwāri the day after tomorrow
| 35 °C | 35 °C | 9 am | |
| 39 °C | 38 °C | 12 pm | |
| 38 °C | 36 °C | 3 pm | |
| 31 °C | 30 °C | 9 pm |
sunrise 5:40 am
sunset 6:42 pm
HOURLY
sunset 6:42 pm
Weather forecast Khwāri April 30, 2026
From morning untill noon partly cloudy, later morning initially partly cloudy, later cloudy, in the afternoon initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 40 °C. At night the lowest temperature 26 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Khwāri, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| cloudy | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1004 hPa | 36 % | 11 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1003 hPa | 40 % | 13 °C | 97 % | 0% | 0% | 5% | 97% | |
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1003 hPa | 42 % | 13 °C | 77 % | 0% | 0% | 0% | 77% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1003 hPa | 44 % | 13 °C | 10 % | 0% | 0% | 1% | 8% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1003 hPa | 45 % | 13 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1004 hPa | 44 % | 13 °C | 28 % | 0% | 0% | 19% | 10% | |
| 6 AM
9 PM
| partly cloudy | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south |
1004 hPa | 43 % | 13 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south |
1005 hPa | 36 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 33 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1005 hPa | 24 % | 10 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 9 AM
12 AM
| partly cloudy | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west |
1005 hPa | 23 % | 11 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 10 AM
1 AM
| partly cloudy | 37 °C 36 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west |
1005 hPa | 21 % | 11 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west |
1004 hPa | 19 % | 10 °C | 32 % | 0% | 0% | 2% | 32% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h west |
1003 hPa | 17 % | 10 °C | 28 % | 0% | 0% | 3% | 26% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 40 °C 39 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west |
1001 hPa | 17 % | 10 °C | 79 % | 0% | 0% | 53% | 58% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northwest |
1001 hPa | 18 % | 9 °C | 60 % | 0% | 0% | 41% | 37% | |
| 3 PM
6 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h west-northwest |
1000 hPa | 17 % | 9 °C | 27 % | 0% | 0% | 16% | 14% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h west-northwest |
999 hPa | 16 % | 8 °C | 36 % | 0% | 0% | 34% | 4% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h west |
999 hPa | 16 % | 7 °C | 26 % | 0% | 0% | 21% | 6% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h west |
1000 hPa | 17 % | 7 °C | 31 % | 0% | 0% | 21% | 19% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 34 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northwest |
1001 hPa | 17 % | 6 °C | 45 % | 0% | 0% | 15% | 41% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | 32 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west |
1002 hPa | 19 % | 5 °C | 44 % | 0% | 0% | 18% | 34% | |
| 9 PM
12 PM
| partly cloudy | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1003 hPa | 22 % | 7 °C | 25 % | 0% | 0% | 22% | 5% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1004 hPa | 26 % | 8 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1004 hPa | 27 % | 8 °C | 50 % | 0% | 0% | 3% | 50% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| cloudy | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1004 hPa | 28 % | 8 °C | 46 % | 0% | 0% | 14% | 38% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1003 hPa | 29 % | 8 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| partly cloudy | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1003 hPa | 28 % | 7 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west |
1003 hPa | 27 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1003 hPa | 29 % | 8 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1003 hPa | 30 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h west-northwest |
1003 hPa | 20 % | 11 °C | 20 % | 0% | 0% | 18% | 3% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west-northwest |
999 hPa | 16 % | 8 °C | 52 % | 0% | 0% | 34% | 28% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1002 hPa | 27 % | 9 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Khwāri, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.0185; 78.8626
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Khwāri, India. Weather forecast Khwāri.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Khwāri is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Khwāri
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:40 am | 6:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:11 pm | 13:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:16 am | 7:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:49 am | 7:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:20 am | 8:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 4:45 pm | 04/30/2026 4:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |