Weather Khayala Tāl the day after tomorrow
| 35 °C | 35 °C | 9 am | |
| 39 °C | 38 °C | 12 pm | |
| 40 °C | 38 °C | 3 pm | |
| 32 °C | 30 °C | 9 pm |
sunrise 5:42 am
sunset 6:46 pm
HOURLY
sunset 6:46 pm
Weather forecast Khayala Tāl April 30, 2026
From morning untill noon cloudy, later morning initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 40 °C. At night clear. The lowest temperature 25 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Khayala Tāl, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| overcast | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1003 hPa | 34 % | 11 °C | 88 % | 0% | 0% | 24% | 84% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1003 hPa | 37 % | 12 °C | 92 % | 0% | 0% | 11% | 91% | |
| 2 AM
5 PM
| partly cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east-northeast |
1002 hPa | 40 % | 12 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 1% | |
| 3 AM
6 PM
| partly cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1001 hPa | 44 % | 12 °C | 23 % | 0% | 0% | 23% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1002 hPa | 46 % | 13 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1002 hPa | 45 % | 12 °C | 55 % | 0% | 0% | 1% | 54% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1003 hPa | 38 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| partly cloudy | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h southwest |
1004 hPa | 32 % | 11 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 8 AM
11 PM
| cloudy | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southwest |
1004 hPa | 27 % | 11 °C | 94 % | 0% | 0% | 4% | 93% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-southwest |
1004 hPa | 26 % | 12 °C | 57 % | 0% | 0% | 40% | 29% | |
| 10 AM
1 AM
| cloudy | 37 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west |
1004 hPa | 23 % | 12 °C | 39 % | 0% | 0% | 27% | 16% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1003 hPa | 21 % | 12 °C | 23 % | 0% | 0% | 9% | 15% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h west |
1002 hPa | 19 % | 11 °C | 30 % | 0% | 0% | 3% | 28% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h west |
1001 hPa | 16 % | 9 °C | 61 % | 0% | 0% | 16% | 55% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h west-southwest |
1001 hPa | 17 % | 8 °C | 22 % | 0% | 0% | 3% | 20% | |
| 3 PM
6 AM
| clear | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h west |
999 hPa | 14 % | 7 °C | 5 % | 0% | 0% | 3% | 2% | |
| 4 PM
7 AM
| clear | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h west-northwest |
998 hPa | 13 % | 6 °C | 12 % | 0% | 0% | 1% | 10% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h west-northwest |
998 hPa | 14 % | 6 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-northwest |
999 hPa | 14 % | 4 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 7 PM
10 AM
| partly cloudy | 35 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west |
1001 hPa | 16 % | 5 °C | 17 % | 0% | 0% | 15% | 1% | |
| 8 PM
11 AM
| partly cloudy | 33 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west |
1001 hPa | 19 % | 6 °C | 18 % | 0% | 0% | 12% | 8% | |
| 9 PM
12 PM
| partly cloudy | 32 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1002 hPa | 21 % | 6 °C | 27 % | 0% | 0% | 22% | 14% | |
| 10 PM
1 PM
| cloudy | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1003 hPa | 22 % | 6 °C | 40 % | 0% | 0% | 38% | 14% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1003 hPa | 24 % | 7 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 3% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southwest |
1002 hPa | 34 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 39 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west-northwest |
1003 hPa | 23 % | 13 °C | 29 % | 0% | 0% | 28% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
998 hPa | 16 % | 8 °C | 11 % | 0% | 0% | 8% | 4% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1001 hPa | 30 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Khayala Tāl, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.8220; 78.3062
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Khayala Tāl, India. Weather forecast Khayala Tāl.
Khayala Tāl - weather nearby - bigger cities
Khayala Tāl - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Khayala Tāl is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Khayala Tāl
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:42 am | 6:46 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:14 pm | 13:04 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:17 am | 7:10 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:50 am | 7:38 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:21 am | 8:07 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 4:48 pm | 04/30/2026 4:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |