Weather Kamalpur, Tripura weekend
Weather forecast for Kamalpur, Tripura for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kamalpur, Tripura, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 8 AM
11 PM
| partly cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-southeast |
1009 hPa | 88 % | 23 °C | 31 % | 0% | 28% | 1% | 2% | |
| 9 AM
12 AM
| overcast | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
1009 hPa | 74 % | 23 °C | 86 % | 0% | 41% | 0% | 74% | |
| 10 AM
1 AM
| light rain | 29 °C 34 °C |
0.2 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1009 hPa | 69 % | 23 °C | 97 % | 0% | 42% | 4% | 95% | |
| 11 AM
2 AM
| light rain showers | 30 °C 35 °C |
0.2 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1008 hPa | 68 % | 23 °C | 46 % | 0% | 32% | 11% | 18% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1007 hPa | 67 % | 23 °C | 35 % | 0% | 23% | 10% | 10% | |
| 1 PM
4 AM
| partly cloudy | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1005 hPa | 65 % | 23 °C | 29 % | 0% | 18% | 18% | 3% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1004 hPa | 63 % | 23 °C | 18 % | 0% | 2% | 15% | 1% | |
| 3 PM
6 AM
| light rain showers | 31 °C 36 °C |
0.2 mm | 2.9 m/s10 km/h southwest |
1004 hPa | 64 % | 23 °C | 82 % | 0% | 72% | 32% | 3% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1004 hPa | 75 % | 24 °C | 49 % | 0% | 18% | 32% | 11% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1005 hPa | 85 % | 24 °C | 44 % | 0% | 16% | 34% | 2% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1005 hPa | 88 % | 24 °C | 46 % | 0% | 11% | 25% | 20% | |
| 7 PM
10 AM
| partly cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1006 hPa | 91 % | 23 °C | 34 % | 0% | 21% | 13% | 4% | |
| 8 PM
11 AM
| partly cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
1007 hPa | 90 % | 22 °C | 15 % | 0% | 13% | 4% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| partly cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1007 hPa | 91 % | 23 °C | 36 % | 0% | 7% | 7% | 27% | |
| 10 PM
1 PM
| light rain showers | 24 °C 29 °C |
0.2 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1007 hPa | 94 % | 23 °C | 45 % | 0% | 25% | 18% | 11% | |
| 11 PM
2 PM
| light rain | 24 °C 29 °C |
0.2 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1007 hPa | 97 % | 23 °C | 99 % | 0% | 97% | 8% | 47% | |
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| rain | 24 °C 29 °C |
0.8 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1006 hPa | 98 % | 23 °C | 100 % | 0% | 100% | 5% | 5% | |
| 1 AM
4 PM
| light rain | 24 °C 29 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1006 hPa | 98 % | 23 °C | 100 % | 28% | 100% | 10% | 14% | |
| 2 AM
5 PM
| rain | 24 °C 29 °C |
0.5 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1005 hPa | 97 % | 23 °C | 100 % | 56% | 100% | 14% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| fog | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1005 hPa | 98 % | 23 °C | 98 % | 39% | 98% | 14% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1005 hPa | 98 % | 24 °C | 96 % | 14% | 96% | 14% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southeast |
1006 hPa | 98 % | 24 °C | 96 % | 0% | 96% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| cloudy | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1006 hPa | 95 % | 25 °C | 47 % | 0% | 47% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| overcast | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south |
1007 hPa | 87 % | 25 °C | 98 % | 0% | 98% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| overcast | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south |
1007 hPa | 80 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| overcast | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south-southwest |
1007 hPa | 73 % | 24 °C | 91 % | 0% | 90% | 2% | 2% | |
| 10 AM
1 AM
| overcast | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southwest |
1007 hPa | 68 % | 24 °C | 88 % | 0% | 86% | 14% | 34% | |
| 11 AM
2 AM
| rain | 32 °C 38 °C |
0.5 mm | 4.9 m/s18 km/h southwest |
1006 hPa | 68 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 33% | 5% | |
| 12 PM
3 AM
| light rain showers | 30 °C 36 °C |
0.1 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1005 hPa | 76 % | 25 °C | 39 % | 0% | 31% | 20% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| heavy rain showers | 31 °C 36 °C |
1.2 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1004 hPa | 68 % | 24 °C | 67 % | 0% | 18% | 64% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| rain showers | 31 °C 37 °C |
0.4 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
1003 hPa | 71 % | 25 °C | 63 % | 0% | 21% | 58% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 31 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1002 hPa | 70 % | 25 °C | 64 % | 0% | 11% | 43% | 32% | |
| 4 PM
7 AM
| rain showers | 31 °C 37 °C |
0.3 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1002 hPa | 73 % | 25 °C | 14 % | 0% | 3% | 13% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| heavy rain showers | 29 °C 34 °C |
8.5 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1002 hPa | 74 % | 24 °C | 70 % | 0% | 14% | 38% | 50% | |
| 6 PM
9 AM
| heavy rain | 24 °C 28 °C |
2.2 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1005 hPa | 92 % | 22 °C | 100 % | 0% | 21% | 53% | 100% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southeast |
1005 hPa | 96 % | 22 °C | 76 % | 0% | 12% | 5% | 71% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south |
1005 hPa | 90 % | 23 °C | 2 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south |
1006 hPa | 90 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h south |
1006 hPa | 90 % | 24 °C | 10 % | 0% | 1% | 3% | 6% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1006 hPa | 92 % | 24 °C | 17 % | 0% | 10% | 0% | 7% | |
Kamalpur, Tripura, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.1959; 91.8344
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kamalpur, Tripura, India. Weather forecast Kamalpur, Tripura.
Kamalpur, Tripura - weather nearby - bigger cities
Kamalpur, Tripura - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.