Weather Kakrāli the day after tomorrow
Weather forecast Kakrāli May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 34 °C. At night clear. The lowest temperature 21 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kakrāli, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| partly cloudy | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1003 hPa | 68 % | 16 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1003 hPa | 64 % | 15 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1003 hPa | 62 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1003 hPa | 62 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1003 hPa | 63 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1004 hPa | 63 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1004 hPa | 31 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 34 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northwest |
999 hPa | 23 % | 9 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
999 hPa | 38 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1000 hPa | 59 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1001 hPa | 24 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 36 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
997 hPa | 19 % | 8 °C | 17 % | 0% | 0% | 4% | 13% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
998 hPa | 30 % | 9 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
Kakrāli, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 30.6376; 76.8774
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kakrāli, India. Weather forecast Kakrāli.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kakrāli is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kakrāli
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:38 am | 7 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:19 pm | 13:22 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:12 am | 7:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:43 am | 7:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:11 am | 8:28 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:55 pm | 05/01/2026 5:01 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |