Weather Julwaniya weekend
Weather forecast for Julwaniya for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Julwaniya, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 04/18/2026 |
|||||||||||||
| 7 AM
10 PM
| cloudy | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1009 hPa | 21 % | 3 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
11 PM
| cloudy | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1010 hPa | 19 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | 34 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1010 hPa | 16 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
1 AM
| cloudy | 35 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1010 hPa | 15 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 37 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1009 hPa | 13 % | 4 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 12 PM
3 AM
| cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1009 hPa | 11 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1007 hPa | 10 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1006 hPa | 10 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southwest |
1005 hPa | 10 % | 3 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southwest |
1005 hPa | 10 % | 2 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 38 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-southwest |
1005 hPa | 10 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 36 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west |
1006 hPa | 12 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 33 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west |
1007 hPa | 15 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | 32 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1007 hPa | 18 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 PM
12 PM
| partly cloudy | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1008 hPa | 19 % | 5 °C | 32 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
| 10 PM
1 PM
| partly cloudy | 30 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1008 hPa | 21 % | 5 °C | 33 % | 0% | 0% | 0% | 33% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 29 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1009 hPa | 23 % | 6 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1008 hPa | 24 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1007 hPa | 24 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1006 hPa | 23 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1006 hPa | 23 % | 5 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1006 hPa | 24 % | 5 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1007 hPa | 25 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1007 hPa | 25 % | 5 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 29 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1008 hPa | 23 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 32 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1009 hPa | 18 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1009 hPa | 13 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 37 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1009 hPa | 11 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1008 hPa | 11 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1007 hPa | 11 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1006 hPa | 11 % | 4 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-southwest |
1005 hPa | 12 % | 5 °C | 38 % | 0% | 0% | 13% | 31% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-southwest |
1004 hPa | 13 % | 5 °C | 59 % | 0% | 0% | 15% | 52% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west |
1004 hPa | 13 % | 5 °C | 26 % | 0% | 0% | 3% | 24% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h west |
1004 hPa | 14 % | 5 °C | 18 % | 0% | 0% | 4% | 14% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west |
1005 hPa | 16 % | 6 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 34 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west |
1007 hPa | 18 % | 6 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 8 PM
11 AM
| partly cloudy | 32 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-northwest |
1008 hPa | 20 % | 6 °C | 16 % | 0% | 0% | 7% | 9% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1009 hPa | 21 % | 6 °C | 50 % | 0% | 0% | 18% | 40% | |
| 10 PM
1 PM
| overcast | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northwest |
1009 hPa | 22 % | 6 °C | 97 % | 0% | 0% | 29% | 96% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 30 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1009 hPa | 22 % | 6 °C | 49 % | 0% | 0% | 10% | 43% | |
Julwaniya, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 22.4384; 75.5713
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Julwaniya, India. Weather forecast Julwaniya.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.