Weather Jhābri tomorrow
Weather forecast Jhābri May 17, 2026
During the day clear. The highest temperature 37 °C. At night clear. The lowest temperature 19 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jhābri, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1002 hPa | 59 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1002 hPa | 65 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1001 hPa | 69 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1002 hPa | 74 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1002 hPa | 76 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1002 hPa | 77 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1003 hPa | 72 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1003 hPa | 62 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 29 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1003 hPa | 49 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1003 hPa | 39 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1003 hPa | 35 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1003 hPa | 33 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 35 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1002 hPa | 30 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 36 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1001 hPa | 31 % | 15 °C | 6 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| clear | 37 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west |
1000 hPa | 26 % | 14 °C | 7 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 3 PM
6 AM
| partly cloudy | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
999 hPa | 25 % | 13 °C | 16 % | 0% | 0% | 2% | 14% | |
| 4 PM
7 AM
| clear | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west |
999 hPa | 28 % | 14 °C | 11 % | 0% | 0% | 2% | 9% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
999 hPa | 34 % | 16 °C | 21 % | 0% | 0% | 1% | 19% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west-southwest |
999 hPa | 44 % | 17 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
999 hPa | 45 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 29 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-southeast |
1000 hPa | 46 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-southeast |
1000 hPa | 48 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 27 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-northeast |
1000 hPa | 51 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1000 hPa | 55 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
999 hPa | 63 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 22 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
999 hPa | 72 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 21 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
999 hPa | 77 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
998 hPa | 77 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
999 hPa | 77 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
999 hPa | 77 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 22 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1000 hPa | 73 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1001 hPa | 62 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1002 hPa | 47 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1002 hPa | 41 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 33 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1002 hPa | 39 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1002 hPa | 35 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
998 hPa | 33 % | 17 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
998 hPa | 66 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Jhābri, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 29.8604; 78.0968
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Jhābri, India. Weather forecast Jhābri.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jhābri is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Jhābri
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 7:05 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:14 pm | 13:41 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 7:31 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:25 am | 8:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:52 am | 8:35 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 5:17 am | 05/17/2026 8:02 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |