Weather Jandwa weekend
Weather forecast for Jandwa for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday from morning untill noon clear, later morning initially clear, later partly cloudy. Sunday from morning untill noon clear, later morning initially clear, later partly cloudy.
Friday, May 1
40 / 27°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jandwa, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1004 hPa | 39 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 38 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1004 hPa | 22 % | 12 °C | 21 % | 0% | 0% | 19% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-northwest |
999 hPa | 14 % | 6 °C | 41 % | 0% | 0% | 10% | 33% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1003 hPa | 23 % | 6 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west |
1002 hPa | 37 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 38 °C 39 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
1002 hPa | 26 % | 15 °C | 18 % | 0% | 0% | 8% | 10% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 39 °C 37 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-northwest |
998 hPa | 11 % | 3 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1001 hPa | 24 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Jandwa, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 24.2898; 77.6109
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Jandwa, India. Weather forecast Jandwa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jandwa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Jandwa
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:44 am | 6:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:16 pm | 13:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:20 am | 7:13 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:53 am | 7:40 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:24 am | 8:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:44 pm | 05/01/2026 5:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |