Weather Jandi today
| 30 °C | 31 °C | 4 pm | |
| 27 °C | 29 °C | 6 pm | |
| 24 °C | 26 °C | 8 pm | |
| 23 °C | 24 °C | 10 pm |
sunrise 5:43 am
sunset 7:06 pm
HOURLY
sunset 7:06 pm
Weather forecast Jandi April 29, 2026
During the day morning clear, later morning initially clear, later light rain showers, in the afternoon initially light rain showers, later cloudy. The highest temperature 34 °C. Total rainfall 0.6 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 20 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jandi, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1003 hPa | 64 % | 14 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 1 AM
4 PM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1002 hPa | 64 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 24% | 100% | |
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1002 hPa | 64 % | 13 °C | 52 % | 0% | 0% | 18% | 42% | |
| 3 AM
6 PM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1002 hPa | 64 % | 13 °C | 18 % | 0% | 0% | 15% | 3% | |
| 4 AM
7 PM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1002 hPa | 64 % | 13 °C | 26 % | 0% | 0% | 26% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1002 hPa | 62 % | 13 °C | 7 % | 0% | 0% | 3% | 3% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1003 hPa | 60 % | 13 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1003 hPa | 51 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1004 hPa | 46 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1004 hPa | 36 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1004 hPa | 31 % | 12 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southeast |
1003 hPa | 29 % | 12 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southeast |
1002 hPa | 28 % | 12 °C | 16 % | 0% | 0% | 1% | 15% | |
| 1 PM
4 AM
| overcast | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1002 hPa | 32 % | 13 °C | 87 % | 0% | 0% | 16% | 85% | |
| 2 PM
5 AM
| rain showers | 30 °C 31 °C |
0.5 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1003 hPa | 39 % | 15 °C | 55 % | 0% | 0% | 5% | 52% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1003 hPa | 42 % | 15 °C | 67 % | 0% | 0% | 28% | 55% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1002 hPa | 41 % | 14 °C | 71 % | 0% | 0% | 23% | 62% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1002 hPa | 42 % | 15 °C | 97 % | 0% | 0% | 3% | 97% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1002 hPa | 49 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1002 hPa | 56 % | 16 °C | 92 % | 0% | 0% | 0% | 92% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1003 hPa | 58 % | 15 °C | 90 % | 0% | 0% | 0% | 90% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1004 hPa | 59 % | 15 °C | 57 % | 0% | 0% | 0% | 57% | |
| 10 PM
1 PM
| partly cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1004 hPa | 61 % | 14 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1004 hPa | 64 % | 14 °C | 50 % | 0% | 0% | 9% | 46% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1004 hPa | 67 % | 14 °C | 10 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1003 hPa | 67 % | 14 °C | 13 % | 0% | 0% | 6% | 8% | |
| 2 AM
5 PM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1003 hPa | 64 % | 14 °C | 31 % | 0% | 0% | 24% | 13% | |
| 3 AM
6 PM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1004 hPa | 64 % | 13 °C | 37 % | 0% | 0% | 32% | 5% | |
| 4 AM
7 PM
| partly cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1004 hPa | 62 % | 13 °C | 25 % | 0% | 0% | 23% | 7% | |
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1004 hPa | 60 % | 12 °C | 53 % | 0% | 0% | 52% | 2% | |
| 6 AM
9 PM
| partly cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1005 hPa | 58 % | 13 °C | 29 % | 0% | 0% | 25% | 6% | |
| 7 AM
10 PM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1006 hPa | 58 % | 14 °C | 46 % | 0% | 0% | 29% | 24% | |
| 8 AM
11 PM
| partly cloudy | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1006 hPa | 52 % | 15 °C | 27 % | 0% | 0% | 26% | 1% | |
| 9 AM
12 AM
| partly cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1006 hPa | 42 % | 14 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southeast |
1006 hPa | 38 % | 14 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1005 hPa | 37 % | 14 °C | 8 % | 0% | 0% | 3% | 5% | |
| 12 PM
3 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1004 hPa | 35 % | 14 °C | 46 % | 0% | 0% | 21% | 32% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1003 hPa | 33 % | 14 °C | 60 % | 0% | 0% | 14% | 54% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southwest |
1002 hPa | 34 % | 13 °C | 48 % | 0% | 0% | 11% | 42% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1002 hPa | 33 % | 13 °C | 51 % | 0% | 0% | 8% | 46% | |
| 4 PM
7 AM
| rain showers | 31 °C 32 °C |
0.3 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1001 hPa | 34 % | 13 °C | 52 % | 0% | 0% | 13% | 45% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1002 hPa | 37 % | 14 °C | 45 % | 0% | 0% | 29% | 22% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1002 hPa | 47 % | 15 °C | 31 % | 0% | 0% | 10% | 23% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1002 hPa | 50 % | 14 °C | 5 % | 0% | 0% | 3% | 1% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1003 hPa | 53 % | 14 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1003 hPa | 56 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1003 hPa | 58 % | 14 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1004 hPa | 60 % | 14 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
Jandi, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 32.1232; 75.5769
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Jandi, India. Weather forecast Jandi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jandi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Jandi
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Jandi
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:43 am | 7:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:25 pm | 13:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:17 am | 7:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:47 am | 8:03 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:15 am | 8:35 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:07 pm | 04/29/2026 4:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |