Weather Jāmpai Tlāng today
Weather forecast Jāmpai Tlāng April 28, 2026
During the day heavy rain, in the evening overcast. The highest temperature 27 °C. Total rainfall 23.2 mm. At night the lowest temperature 20 °C. Total rainfall 0.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jāmpai Tlāng, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 22 °C 25 °C |
8.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1006 hPa | 87 % | 19 °C | 100 % | 0% | 100% | 25% | 80% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 27 °C 30 °C |
15.2 mm | 4.6 m/s17 km/h south |
1004 hPa | 66 % | 20 °C | 98 % | 0% | 28% | 13% | 98% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1003 hPa | 88 % | 17 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.1 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1005 hPa | 86 % | 18 °C | 100 % | 0% | 99% | 0% | 82% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| light rain showers | 22 °C 24 °C |
0.6 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1005 hPa | 83 % | 18 °C | 50 % | 0% | 35% | 11% | 10% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain showers | 26 °C 29 °C |
11.7 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1005 hPa | 72 % | 20 °C | 60 % | 0% | 8% | 39% | 29% | |
| 5 PM
8 AM
| rain | 20 °C 22 °C |
1.2 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southeast |
1003 hPa | 90 % | 18 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1006 hPa | 92 % | 18 °C | 100 % | 0% | 1% | 0% | 100% | |
Jāmpai Tlāng, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.9149; 92.2725
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Jāmpai Tlāng, India. Weather forecast Jāmpai Tlāng.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jāmpai Tlāng is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Jāmpai Tlāng
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Jāmpai Tlāng
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:48 am | 5:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:18 am | 12:59 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:24 am | 6:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:57 am | 6:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:29 am | 7:08 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 2:03 pm | 04/28/2026 2:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |