Weather Akoti weekend
Weather forecast for Akoti for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Saturday morning since morning partly cloudy.
Friday, May 1
36 / 26°C
| 0.1 mm | 24 km/h |
| 26 °C | 32 °C | 5 am | |
| 35 °C | 38 °C | 11 am | |
| 32 °C | 36 °C | 5 pm | |
| 28 °C | 33 °C | 11 pm |
sunrise 6:06 am
sunset 7:02 pm
HOURLY
sunset 7:02 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Akoti, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.1 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1006 hPa | 89 % | 24 °C | 27 % | 0% | 27% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 35 °C 38 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h southwest |
1006 hPa | 44 % | 21 °C | 11 % | 0% | 11% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 32 °C 36 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h southwest |
1002 hPa | 57 % | 23 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1005 hPa | 82 % | 24 °C | 16 % | 0% | 16% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southwest |
1004 hPa | 87 % | 24 °C | 26 % | 0% | 26% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 35 °C 39 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h southwest |
1005 hPa | 47 % | 22 °C | 13 % | 0% | 13% | 0% | 0% | |
Akoti, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 21.1720; 73.1872
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Akoti, India. Weather forecast Akoti.
Akoti - weather nearby - bigger cities
Akoti - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Akoti is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Akoti
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:06 am | 7:02 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:34 pm | 12:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:42 am | 7:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:16 am | 7:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:48 am | 8:20 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:58 pm | 05/01/2026 5:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |