Weather Ajnoti long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ajnoti for ten days.
Monday, May 4
36 / 24°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 24 °C | 27 °C | 5 am | |
| 35 °C | 36 °C | 11 am | |
| 36 °C | 34 °C | 5 pm | |
| 29 °C | 28 °C | 11 pm |
sunrise 5:52 am
sunset 6:55 pm
HOURLY
sunset 6:55 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ajnoti, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-southwest |
1005 hPa | 74 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 35 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1006 hPa | 30 % | 15 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west-southwest |
1002 hPa | 17 % | 7 °C | 64 % | 0% | 0% | 5% | 62% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 29 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1006 hPa | 30 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1008 hPa | 71 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 35 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1008 hPa | 34 % | 16 °C | 18 % | 0% | 0% | 7% | 11% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 37 °C 35 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west-southwest |
1004 hPa | 15 % | 6 °C | 29 % | 0% | 0% | 5% | 25% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1008 hPa | 28 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ajnoti, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 22.8662; 75.6964
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ajnoti, India. Weather forecast Ajnoti.
Ajnoti - weather nearby - bigger cities
Ajnoti - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ajnoti is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ajnoti
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:52 am | 6:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:24 pm | 13:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 7:20 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5 am | 7:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:32 am | 8:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 8:33 pm | 05/04/2026 7:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |