Weather Tuskóföld the day after tomorrow
Weather forecast Tuskóföld May 17, 2026
During the day morning heavy rain, later morning light rain, in the afternoon initially light rain, later cloudy. The highest temperature 16 °C. Total rainfall 7.5 mm. At night cloudy. The lowest temperature 10 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Tuskóföld, Hungary extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.9 mm | 6.9 m/s25 km/h north-northwest |
1002 hPa | 94 % | 10 °C | 100 % | 0% | 68% | 100% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| heavy rain | 11 °C 10 °C |
1.1 mm | 7.1 m/s26 km/h north-northwest |
1002 hPa | 94 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.8 mm | 7.3 m/s26 km/h north-northwest |
1002 hPa | 94 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.9 mm | 7.8 m/s28 km/h north-northwest |
1003 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| heavy rain | 11 °C 9 °C |
1.4 mm | 8.3 m/s30 km/h north-northwest |
1003 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 95% | 100% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| heavy rain | 10 °C 8 °C |
1.4 mm | 8.3 m/s30 km/h north-northwest |
1004 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| heavy rain | 10 °C 8 °C |
1.4 mm | 8.1 m/s29 km/h north-northwest |
1005 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 97% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 10 °C 8 °C |
0.9 mm | 8.1 m/s29 km/h north-northwest |
1006 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 31% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 10 °C 8 °C |
0.3 mm | 8.0 m/s29 km/h north-northwest |
1007 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 29% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 11 °C 9 °C |
0.2 mm | 8.0 m/s29 km/h north-northwest |
1007 hPa | 92 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 15% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h northwest |
1008 hPa | 88 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 16% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h northwest |
1009 hPa | 82 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 46% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h north-northwest |
1009 hPa | 72 % | 8 °C | 100 % | 0% | 97% | 100% | 53% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h north-northwest |
1010 hPa | 66 % | 8 °C | 98 % | 0% | 74% | 96% | 41% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h north-northwest |
1010 hPa | 62 % | 8 °C | 89 % | 0% | 28% | 85% | 11% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h north-northwest |
1010 hPa | 63 % | 8 °C | 64 % | 0% | 14% | 60% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h north-northwest |
1011 hPa | 60 % | 8 °C | 99 % | 0% | 21% | 98% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h north-northwest |
1011 hPa | 61 % | 8 °C | 95 % | 0% | 10% | 94% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northwest |
1011 hPa | 63 % | 8 °C | 97 % | 0% | 5% | 97% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northwest |
1012 hPa | 65 % | 8 °C | 78 % | 0% | 1% | 78% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1012 hPa | 66 % | 7 °C | 21 % | 0% | 0% | 21% | 0% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northwest |
1013 hPa | 76 % | 5 °C | 46 % | 0% | 3% | 44% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1015 hPa | 72 % | 7 °C | 18 % | 0% | 3% | 15% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northwest |
1015 hPa | 57 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1016 hPa | 75 % | 9 °C | 43 % | 0% | 4% | 6% | 38% | |
Tuskóföld, Hungary - information
State: HungaryGPS coordinates: 46.7000; 19.0333
Time zone: Europe / Budapest
Something wrong, something missing?
Weather Tuskóföld, Hungary. Weather forecast Tuskóföld.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Tuskóföld is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Tuskóföld
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:07 am | 8:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:40 pm | 15:07 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:30 am | 8:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:44 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:47 am | 10:34 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 4:54 am | 05/17/2026 9:46 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |