Weather Nagy-Csukás-tó long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nagy-Csukás-tó for ten days.
Tuesday, May 26
26 / 16°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 16 °C | 15 °C | 2 am | |
| 19 °C | 18 °C | 8 am | |
| 26 °C | 25 °C | 2 pm | |
| 23 °C | 23 °C | 8 pm |
sunrise 4:57 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nagy-Csukás-tó, Hungary extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 58 % | 8 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1027 hPa | 56 % | 10 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 26 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 32 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1024 hPa | 48 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1024 hPa | 76 % | 11 °C | 6 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1024 hPa | 56 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 29 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1022 hPa | 35 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1021 hPa | 45 % | 12 °C | 2 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Nagy-Csukás-tó, Hungary - information
State: HungaryGPS coordinates: 46.5833; 19.2500
Time zone: Europe / Budapest
Something wrong, something missing?
Weather Nagy-Csukás-tó, Hungary. Weather forecast Nagy-Csukás-tó.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nagy-Csukás-tó is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nagy-Csukás-tó
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:57 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:40 pm | 15:25 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:19 am | 9:01 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:31 am | 9:49 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:28 am | 10:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 2:29 pm | 05/26/2026 2:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |