Weather Hackenow long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Hackenow for ten days.
Monday, May 4
22 / 13°C
| 6.1 mm | 5 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 2 am | |
| 15 °C | 15 °C | 8 am | |
| 22 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 5:24 am
sunset 8:34 pm
HOURLY
sunset 8:34 pm
|
|
|
|
Weather forecast Hackenow, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1011 hPa | 94 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 46% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.6 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southwest |
1012 hPa | 90 % | 13 °C | 100 % | 0% | 37% | 96% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 22 °C 22 °C |
5.3 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1011 hPa | 52 % | 11 °C | 89 % | 0% | 10% | 32% | 82% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.2 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1011 hPa | 93 % | 14 °C | 99 % | 0% | 7% | 9% | 99% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.3 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1013 hPa | 93 % | 8 °C | 100 % | 0% | 46% | 100% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1014 hPa | 71 % | 4 °C | 100 % | 0% | 99% | 4% | 75% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 54 % | 7 °C | 43 % | 0% | 42% | 1% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1014 hPa | 62 % | 6 °C | 28 % | 0% | 21% | 25% | 0% | |
Hackenow, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 52.5269; 14.4709
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Hackenow, Germany. Weather forecast Hackenow.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Hackenow is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Hackenow
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:34 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:58 pm | 15:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:43 am | 9:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:52 am | 10:07 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:42 am | 11:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 11:15 pm | 05/04/2026 5:59 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |