Weather Göttern long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Göttern for ten days.
Tuesday, Apr 28
15 / 4°C
| 0.0 mm | 19 km/h |
| 8 °C | 6 °C | 9 am | |
| 14 °C | 11 °C | 12 pm | |
| 15 °C | 12 °C | 3 pm | |
| 10 °C | 7 °C | 9 pm |
sunrise 5:53 am
sunset 8:30 pm
HOURLY
sunset 8:30 pm
|
|
|
|
Weather forecast Göttern, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1022 hPa | 57 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 1% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1022 hPa | 64 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 28% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1022 hPa | 70 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 1% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1022 hPa | 76 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1022 hPa | 78 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 7% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1022 hPa | 84 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1022 hPa | 88 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 6% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1022 hPa | 84 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1023 hPa | 73 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1023 hPa | 61 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1023 hPa | 53 % | 1 °C | 84 % | 0% | 0% | 39% | 75% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1023 hPa | 46 % | 0 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1023 hPa | 42 % | 0 °C | 6 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1022 hPa | 39 % | 0 °C | 48 % | 0% | 0% | 7% | 47% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 37 % | 0 °C | 88 % | 0% | 0% | 0% | 88% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 36 % | 0 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 36 % | 0 °C | 87 % | 0% | 0% | 0% | 87% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 35 % | 0 °C | 22 % | 0% | 0% | 3% | 20% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1022 hPa | 35 % | -1 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northeast |
1022 hPa | 33 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1023 hPa | 33 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1024 hPa | 35 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1024 hPa | 39 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1025 hPa | 42 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1025 hPa | 44 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1026 hPa | 47 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1026 hPa | 51 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1026 hPa | 54 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1026 hPa | 56 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1026 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1027 hPa | 64 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1027 hPa | 62 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1027 hPa | 57 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1027 hPa | 50 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1027 hPa | 43 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1027 hPa | 36 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1027 hPa | 32 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1027 hPa | 30 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northeast |
1027 hPa | 29 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1027 hPa | 29 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northeast |
1026 hPa | 30 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1026 hPa | 32 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1026 hPa | 32 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1027 hPa | 33 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1027 hPa | 35 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Göttern, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 50.8964; 11.4633
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Göttern, Germany. Weather forecast Göttern.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Göttern is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Göttern
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 8:30 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:15 am | 9:08 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:29 am | 9:55 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:33 am | 10:52 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:58 pm | 04/28/2026 4:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |