Weather Gager long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Gager for ten days.
Thursday, May 7
13 / 8°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Gager, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/07/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1013 hPa | 80 % | 4 °C | 7 % | 0% | 3% | 4% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1018 hPa | 74 % | 3 °C | 15 % | 0% | 13% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1019 hPa | 55 % | 4 °C | 52 % | 0% | 33% | 37% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1016 hPa | 72 % | 5 °C | 51 % | 0% | 0% | 0% | 51% | |
Friday 05/08/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1017 hPa | 78 % | 2 °C | 5 % | 0% | 3% | 2% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west-northwest |
1020 hPa | 75 % | 4 °C | 10 % | 0% | 5% | 1% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1020 hPa | 55 % | 4 °C | 32 % | 0% | 13% | 31% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1021 hPa | 66 % | 4 °C | 10 % | 0% | 3% | 8% | 0% | |
Gager, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 54.3097; 13.6843
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Gager, Germany. Weather forecast Gager.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Gager is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Gager
data are always in the local timeSun and light
May 7, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8:49 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:01 pm | 15:33 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:30 am | 9:34 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:32 am | 10:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:55 am | 12:15 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/07/2026 2:07 am | 05/07/2026 8:31 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |