Weather Frillendorf week
Weather forecast for Frillendorf for this and next week.
Thursday, Apr 30
20 / 7°C
| 0.0 mm | 18 km/h |
| 10 °C | 7 °C | 9 am | |
| 16 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 19 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 16 °C | 13 °C | 9 pm |
sunrise 6:05 am
sunset 8:53 pm
HOURLY
sunset 8:53 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Frillendorf, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1028 hPa | 39 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1029 hPa | 39 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1029 hPa | 39 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east |
1029 hPa | 39 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east |
1029 hPa | 38 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1029 hPa | 39 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1029 hPa | 40 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1029 hPa | 40 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1030 hPa | 37 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1030 hPa | 31 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 26 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 25 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1028 hPa | 22 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1028 hPa | 20 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1028 hPa | 19 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 19 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east |
1027 hPa | 19 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1026 hPa | 20 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1026 hPa | 21 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1026 hPa | 21 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1025 hPa | 22 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1025 hPa | 25 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1026 hPa | 29 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1026 hPa | 32 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1027 hPa | 34 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1027 hPa | 36 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1027 hPa | 39 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1027 hPa | 41 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1026 hPa | 44 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1026 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1026 hPa | 47 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1026 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1026 hPa | 43 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east |
1026 hPa | 39 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1024 hPa | 23 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southeast |
1021 hPa | 29 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Frillendorf, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 51.4612; 7.0537
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Frillendorf, Germany. Weather forecast Frillendorf.
Frillendorf - weather nearby - bigger cities
Frillendorf - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Frillendorf is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Frillendorf
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:05 am | 8:53 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:28 pm | 14:48 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:26 am | 9:32 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:39 am | 10:20 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:39 am | 11:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:45 pm | 04/30/2026 5:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |