Weather Fauler See weekend
Weather forecast for Fauler See for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning clear, later morning partly cloudy, in the evening clear. Sunday during the day morning clear, later morning partly cloudy, in the evening clear.
Friday, May 15
10 / 9°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Fauler See, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1002 hPa | 84 % | 7 °C | 15 % | 0% | 2% | 3% | 12% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1002 hPa | 86 % | 7 °C | 4 % | 0% | 2% | 2% | 1% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1002 hPa | 85 % | 6 °C | 3 % | 0% | 1% | 2% | 0% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1002 hPa | 83 % | 6 °C | 3 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1002 hPa | 83 % | 5 °C | 3 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1002 hPa | 83 % | 5 °C | 2 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1002 hPa | 85 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1003 hPa | 87 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1003 hPa | 89 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1004 hPa | 89 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1004 hPa | 87 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1004 hPa | 83 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1005 hPa | 79 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west |
1005 hPa | 66 % | 5 °C | 43 % | 0% | 43% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain showers | 12 °C 10 °C |
0.1 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1005 hPa | 63 % | 5 °C | 24 % | 0% | 20% | 8% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain showers | 13 °C 11 °C |
0.1 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1006 hPa | 57 % | 4 °C | 27 % | 0% | 21% | 13% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain showers | 13 °C 11 °C |
0.2 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1006 hPa | 53 % | 4 °C | 30 % | 0% | 25% | 15% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 14 °C 12 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
1006 hPa | 50 % | 3 °C | 39 % | 0% | 31% | 26% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
1006 hPa | 51 % | 4 °C | 29 % | 0% | 21% | 25% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1007 hPa | 51 % | 4 °C | 29 % | 0% | 21% | 19% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west |
1007 hPa | 51 % | 3 °C | 21 % | 0% | 13% | 13% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1007 hPa | 51 % | 3 °C | 20 % | 0% | 15% | 14% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1008 hPa | 55 % | 4 °C | 10 % | 0% | 3% | 10% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1008 hPa | 62 % | 5 °C | 12 % | 0% | 2% | 11% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1009 hPa | 72 % | 5 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1010 hPa | 75 % | 5 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1011 hPa | 75 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Fauler See, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 52.5545; 13.4933
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Fauler See, Germany. Weather forecast Fauler See.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Fauler See is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Fauler See
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:09 am | 8:56 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:02 pm | 15:46 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:25 am | 9:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:27 am | 10:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:46 am | 12:27 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 3:57 am | 05/15/2026 7:39 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |