Weather Ennabeuren week
Weather forecast for Ennabeuren for this and next week.
Saturday, May 2
23 / 8°C
| 0.0 mm | 1 km/h |
| 8 °C | 5 °C | 2 am | |
| 8 °C | 6 °C | 8 am | |
| 23 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 6:00 am
sunset 8:37 pm
HOURLY
sunset 8:37 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ennabeuren, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1023 hPa | 59 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h west-southwest |
1023 hPa | 61 % | 1 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h west |
1018 hPa | 28 % | 3 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1014 hPa | 36 % | 5 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h north-northeast |
1015 hPa | 51 % | 3 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southwest |
1014 hPa | 61 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1012 hPa | 31 % | 5 °C | 95 % | 0% | 0% | 5% | 94% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1010 hPa | 36 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 9% | 100% | |
Ennabeuren, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 48.4414; 9.6502
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Ennabeuren, Germany. Weather forecast Ennabeuren.
Ennabeuren - weather nearby - bigger cities
Ennabeuren - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ennabeuren is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ennabeuren
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6 am | 8:37 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:18 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:24 am | 9:13 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:40 am | 9:57 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:48 am | 10:50 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:51 pm | 05/02/2026 5:47 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |