Weather Ehingen, North Rhine-Westphalia long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ehingen, North Rhine-Westphalia for ten days.
Monday, May 4
16 / 13°C
| 4.5 mm | 5 km/h |
| 15 °C | 16 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 16 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 13 °C | 12 °C | 8 pm |
sunrise 5:59 am
sunset 9:01 pm
HOURLY
sunset 9:01 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ehingen, North Rhine-Westphalia, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 15 °C 15 °C |
0.6 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 84 % | 12 °C | 100 % | 0% | 18% | 100% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.9 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1011 hPa | 82 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 16 °C 16 °C |
0.9 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1012 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 14% | 85% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
2.1 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1013 hPa | 80 % | 9 °C | 100 % | 0% | 92% | 96% | 100% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.9 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1014 hPa | 91 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.1 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1014 hPa | 90 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 94% | 84% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1014 hPa | 69 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 17% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1012 hPa | 66 % | 8 °C | 83 % | 0% | 82% | 7% | 0% | |
Ehingen, North Rhine-Westphalia, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 51.3601; 6.6909
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Ehingen, North Rhine-Westphalia, Germany. Weather forecast Ehingen, North Rhine-Westphalia.
Ehingen, North Rhine-Westphalia - weather nearby - bigger cities
Ehingen, North Rhine-Westphalia - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ehingen, North Rhine-Westphalia is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ehingen, North Rhine-Westphalia
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:59 am | 9:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 15:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:20 am | 9:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:31 am | 10:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:27 am | 11:35 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 11:40 pm | 05/04/2026 6:40 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |