Weather Ebneth week
Weather forecast for Ebneth for this and next week.
Friday, May 15
7 / 4°C
| 0.0 mm | 4 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ebneth, Germany extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northeast |
1003 hPa | 82 % | 4 °C | 55 % | 0% | 9% | 30% | 45% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1003 hPa | 88 % | 3 °C | 21 % | 0% | 17% | 1% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1004 hPa | 94 % | 3 °C | 12 % | 0% | 8% | 0% | 3% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1004 hPa | 96 % | 3 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1004 hPa | 96 % | 2 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1004 hPa | 96 % | 2 °C | 22 % | 0% | 22% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1004 hPa | 96 % | 1 °C | 28 % | 0% | 28% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1005 hPa | 95 % | 1 °C | 22 % | 0% | 22% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northeast |
1005 hPa | 96 % | 1 °C | 25 % | 0% | 25% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1006 hPa | 97 % | 1 °C | 25 % | 0% | 25% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1006 hPa | 94 % | 2 °C | 40 % | 3% | 40% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1007 hPa | 91 % | 4 °C | 46 % | 10% | 46% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1007 hPa | 83 % | 4 °C | 20 % | 3% | 20% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain showers | 9 °C 7 °C |
0.2 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1007 hPa | 73 % | 4 °C | 21 % | 0% | 12% | 17% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| rain showers | 10 °C 8 °C |
0.3 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1007 hPa | 67 % | 3 °C | 39 % | 0% | 20% | 25% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain showers | 10 °C 8 °C |
0.1 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1008 hPa | 67 % | 4 °C | 66 % | 0% | 57% | 25% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west |
1008 hPa | 66 % | 4 °C | 97 % | 0% | 97% | 14% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west |
1008 hPa | 67 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 11% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west |
1008 hPa | 67 % | 4 °C | 80 % | 0% | 78% | 6% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| light rain | 12 °C 10 °C |
0.1 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1009 hPa | 61 % | 4 °C | 95 % | 0% | 95% | 8% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| light rain showers | 11 °C 9 °C |
0.2 mm | 4.1 m/s15 km/h west |
1009 hPa | 63 % | 4 °C | 34 % | 0% | 16% | 26% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west |
1009 hPa | 64 % | 3 °C | 7 % | 0% | 6% | 3% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1010 hPa | 64 % | 3 °C | 7 % | 0% | 5% | 3% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1010 hPa | 70 % | 3 °C | 10 % | 0% | 5% | 7% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1011 hPa | 80 % | 3 °C | 11 % | 0% | 4% | 8% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1012 hPa | 82 % | 3 °C | 3 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1013 hPa | 83 % | 2 °C | 2 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
Ebneth, Germany - information
State: GermanyGPS coordinates: 50.1606; 11.2460
Time zone: Europe / Berlin
Something wrong, something missing?
Weather Ebneth, Germany. Weather forecast Ebneth.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ebneth is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ebneth
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:28 am | 8:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 15:27 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:47 am | 9:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:56 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:44 am | 11:41 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 4:13 am | 05/15/2026 7:38 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |