Weather Semussac weekend
Weather forecast for Semussac for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning light rain showers, later morning cloudy, in the afternoon light rain, in the evening rain. Sunday during the day morning rain, in the afternoon partly cloudy, in the evening cloudy.
Friday, May 15
14 / 12°C
| 0.3 mm | 21 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 8 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 9 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 10 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 11 pm |
sunrise 6:32 am
sunset 9:28 pm
HOURLY
sunset 9:28 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Semussac, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 4 PM
10 AM
| light rain showers | 14 °C 12 °C |
0.2 mm | 5.7 m/s21 km/h northwest |
1010 hPa | 55 % | 5 °C | 38 % | 0% | 28% | 27% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1010 hPa | 61 % | 6 °C | 43 % | 0% | 18% | 38% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h northwest |
1010 hPa | 59 % | 5 °C | 17 % | 0% | 10% | 11% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northwest |
1010 hPa | 59 % | 5 °C | 18 % | 0% | 11% | 11% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northwest |
1011 hPa | 61 % | 5 °C | 12 % | 0% | 7% | 5% | 3% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1011 hPa | 64 % | 5 °C | 3 % | 0% | 3% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northwest |
1011 hPa | 62 % | 4 °C | 23 % | 0% | 18% | 12% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| light rain showers | 12 °C 10 °C |
0.1 mm | 6.2 m/s22 km/h northwest |
1012 hPa | 61 % | 4 °C | 34 % | 0% | 28% | 24% | 0% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| rain showers | 11 °C 9 °C |
0.8 mm | 8.0 m/s29 km/h northwest |
1012 hPa | 75 % | 6 °C | 84 % | 0% | 61% | 68% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| light rain showers | 10 °C 8 °C |
0.1 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 86 % | 8 °C | 64 % | 0% | 33% | 48% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| rain showers | 10 °C 8 °C |
0.5 mm | 5.5 m/s20 km/h northwest |
1012 hPa | 87 % | 8 °C | 54 % | 0% | 27% | 39% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-northwest |
1012 hPa | 92 % | 8 °C | 39 % | 0% | 7% | 34% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northwest |
1012 hPa | 92 % | 8 °C | 28 % | 0% | 10% | 21% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northwest |
1012 hPa | 92 % | 7 °C | 24 % | 0% | 6% | 21% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1012 hPa | 90 % | 7 °C | 26 % | 0% | 13% | 16% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1012 hPa | 92 % | 7 °C | 20 % | 0% | 7% | 15% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 10 °C 9 °C |
0.1 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1013 hPa | 92 % | 8 °C | 45 % | 0% | 29% | 27% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain showers | 11 °C 10 °C |
0.1 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1014 hPa | 86 % | 8 °C | 50 % | 0% | 36% | 30% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1014 hPa | 79 % | 8 °C | 78 % | 0% | 75% | 21% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northwest |
1014 hPa | 72 % | 7 °C | 35 % | 0% | 14% | 30% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1015 hPa | 62 % | 6 °C | 90 % | 0% | 36% | 85% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west-northwest |
1015 hPa | 57 % | 6 °C | 91 % | 0% | 83% | 53% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-northwest |
1015 hPa | 58 % | 6 °C | 67 % | 0% | 59% | 35% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west |
1015 hPa | 59 % | 7 °C | 98 % | 0% | 69% | 96% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h west |
1015 hPa | 64 % | 7 °C | 100 % | 0% | 78% | 100% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 5.7 m/s21 km/h west |
1015 hPa | 71 % | 8 °C | 99 % | 0% | 35% | 98% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.2 mm | 6.5 m/s23 km/h west-southwest |
1015 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 68% | 100% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.2 mm | 5.8 m/s21 km/h west-southwest |
1015 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 93% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.3 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1015 hPa | 82 % | 10 °C | 96 % | 0% | 4% | 95% | 7% | |
| 9 PM
3 PM
| light rain | 13 °C 12 °C |
0.1 mm | 5.3 m/s19 km/h west |
1015 hPa | 83 % | 10 °C | 100 % | 0% | 66% | 96% | 71% | |
| 10 PM
4 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1015 hPa | 85 % | 10 °C | 93 % | 0% | 14% | 32% | 89% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-southwest |
1016 hPa | 85 % | 9 °C | 100 % | 0% | 57% | 75% | 98% | |
Semussac, France - information
State: FranceGPS coordinates: 45.6004; -0.9130
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Semussac, France. Weather forecast Semussac.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Semussac is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Semussac
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:32 am | 9:28 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:57 am | 10:03 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:14 am | 10:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:21 am | 11:40 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 5:14 am | 05/15/2026 8:14 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |