Weather Seignelay weekend
Weather forecast for Seignelay for this and next weekend.
Tuesday, Apr 28
14 / 7°C
| 0.0 mm | 21 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Seignelay, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1022 hPa | 47 % | 4 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1022 hPa | 46 % | 4 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1021 hPa | 45 % | 4 °C | 70 % | 0% | 1% | 0% | 70% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1021 hPa | 44 % | 4 °C | 73 % | 0% | 0% | 0% | 73% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1020 hPa | 45 % | 4 °C | 27 % | 0% | 1% | 0% | 26% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1020 hPa | 47 % | 4 °C | 100 % | 0% | 7% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 57 % | 5 °C | 23 % | 0% | 9% | 3% | 13% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 61 % | 4 °C | 18 % | 0% | 14% | 3% | 1% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1021 hPa | 70 % | 4 °C | 94 % | 0% | 2% | 0% | 94% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1021 hPa | 76 % | 5 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 92% | |
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1021 hPa | 78 % | 4 °C | 55 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1021 hPa | 78 % | 4 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 40% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1021 hPa | 80 % | 4 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1020 hPa | 85 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1020 hPa | 88 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 90 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1019 hPa | 92 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1020 hPa | 94 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 89 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1020 hPa | 84 % | 5 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1020 hPa | 78 % | 6 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1019 hPa | 70 % | 7 °C | 71 % | 0% | 0% | 0% | 71% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1019 hPa | 63 % | 7 °C | 93 % | 0% | 1% | 2% | 93% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1019 hPa | 55 % | 6 °C | 100 % | 0% | 70% | 31% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1019 hPa | 52 % | 5 °C | 100 % | 0% | 55% | 69% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1018 hPa | 49 % | 5 °C | 100 % | 0% | 75% | 64% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1018 hPa | 50 % | 5 °C | 100 % | 0% | 83% | 12% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1017 hPa | 51 % | 5 °C | 98 % | 0% | 39% | 5% | 96% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1017 hPa | 51 % | 4 °C | 44 % | 0% | 32% | 2% | 14% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1017 hPa | 53 % | 4 °C | 13 % | 0% | 2% | 0% | 10% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1018 hPa | 57 % | 4 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1018 hPa | 60 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1019 hPa | 62 % | 2 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 87% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1019 hPa | 61 % | 2 °C | 96 % | 0% | 0% | 93% | 28% | |
Seignelay, France - information
State: FranceGPS coordinates: 47.9054; 3.6014
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Seignelay, France. Weather forecast Seignelay.
Seignelay - weather nearby - bigger cities
Seignelay - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.