Weather Saujon long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Saujon for ten days.
Thursday, May 21
24 / 12°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 12 °C | 12 °C | 2 am | |
| 14 °C | 13 °C | 8 am | |
| 24 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 24 °C | 25 °C | 8 pm |
sunrise 6:26 am
sunset 9:35 pm
HOURLY
sunset 9:35 pm
|
|
|
|
Weather forecast Saujon, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1027 hPa | 94 % | 11 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 70% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1027 hPa | 88 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1026 hPa | 53 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1023 hPa | 65 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1023 hPa | 81 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1024 hPa | 87 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east |
1023 hPa | 58 % | 17 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1022 hPa | 60 % | 17 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Saujon, France - information
State: FranceGPS coordinates: 45.6724; -0.9265
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saujon, France. Weather forecast Saujon.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saujon is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saujon
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:26 am | 9:35 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2 pm | 15:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:49 am | 10:11 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:04 am | 10:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:08 am | 11:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 10:57 am | 05/22/2026 2:29 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |