Weather Sainte-Gemmes-d'Andigné the day after tomorrow
Weather forecast Sainte-Gemmes-d'Andigné May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 19 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sainte-Gemmes-d'Andigné, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1026 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1028 hPa | 73 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1029 hPa | 37 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1028 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sainte-Gemmes-d'Andigné, France - information
State: FranceGPS coordinates: 47.6667; -0.8833
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Sainte-Gemmes-d'Andigné, France. Weather forecast Sainte-Gemmes-d'Andigné.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sainte-Gemmes-d'Andigné is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sainte-Gemmes-d'Andigné
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:46 am | 9:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2 pm | 14:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:11 am | 9:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:28 am | 10:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:39 am | 11:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:22 pm | 05/01/2026 6:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |