Weather Saint-Witz today
| 18 °C | 16 °C | 12 pm | |
| 23 °C | 21 °C | 3 pm | |
| 24 °C | 21 °C | 5 pm | |
| 19 °C | 16 °C | 10 pm |
sunrise 6:31 am
sunset 9:03 pm
HOURLY
sunset 9:03 pm
Weather forecast Saint-Witz April 29, 2026
Afternoon in the afternoon cloudy, in the evening clear. The highest temperature 24 °C. At night the lowest temperature 14 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Witz, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1017 hPa | 48 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1018 hPa | 44 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1018 hPa | 41 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1017 hPa | 37 % | 3 °C | 95 % | 0% | 0% | 0% | 95% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1017 hPa | 33 % | 4 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1017 hPa | 31 % | 4 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1016 hPa | 29 % | 4 °C | 89 % | 0% | 0% | 0% | 89% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east |
1016 hPa | 26 % | 3 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h east |
1016 hPa | 24 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h east |
1016 hPa | 24 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east |
1016 hPa | 26 % | 2 °C | 89 % | 0% | 0% | 0% | 89% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east |
1016 hPa | 29 % | 2 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1017 hPa | 33 % | 3 °C | 57 % | 0% | 0% | 0% | 57% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1018 hPa | 33 % | 2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east |
1018 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1019 hPa | 29 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east |
1019 hPa | 29 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1019 hPa | 29 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1019 hPa | 30 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1019 hPa | 31 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1019 hPa | 32 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1019 hPa | 35 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1020 hPa | 37 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1020 hPa | 36 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1020 hPa | 33 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1020 hPa | 31 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1020 hPa | 29 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1020 hPa | 26 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1020 hPa | 24 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1019 hPa | 22 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1019 hPa | 21 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1018 hPa | 22 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1018 hPa | 23 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1018 hPa | 24 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1018 hPa | 26 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east |
1018 hPa | 29 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1019 hPa | 32 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1020 hPa | 34 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1020 hPa | 34 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saint-Witz, France - information
State: FranceGPS coordinates: 49.0910; 2.5712
Time zone: Europe / Paris
Population: 2 354
Altitude: 162 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Witz, France. Weather forecast Saint-Witz.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Witz is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Saint-Witz
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Saint-Witz
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:31 am | 9:03 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:47 pm | 14:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:55 am | 9:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:12 am | 10:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:20 am | 11:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:49 pm | 04/29/2026 5:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |