Weather Saint-Sauveur-sur-École long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Saint-Sauveur-sur-École for ten days.
Saturday, May 2
23 / 14°C
| 5.4 mm | 12 km/h |
| 15 °C | 15 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 23 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 20 °C | 8 pm |
sunrise 6:28 am
sunset 9:05 pm
HOURLY
sunset 9:05 pm
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Sauveur-sur-École, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1018 hPa | 90 % | 13 °C | 32 % | 0% | 0% | 22% | 12% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.1 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1018 hPa | 94 % | 12 °C | 38 % | 0% | 27% | 0% | 14% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 23 °C 23 °C |
1.9 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southwest |
1015 hPa | 48 % | 11 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 20 °C 20 °C |
3.4 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1012 hPa | 58 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 84% | 100% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.7 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1013 hPa | 94 % | 13 °C | 100 % | 0% | 21% | 86% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 15 °C |
4.3 mm | 1.7 m/s6 km/h southeast |
1011 hPa | 97 % | 13 °C | 100 % | 0% | 87% | 40% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 15 °C 16 °C |
3.5 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1011 hPa | 90 % | 13 °C | 100 % | 0% | 8% | 99% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
4.6 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1008 hPa | 94 % | 14 °C | 100 % | 0% | 34% | 100% | 100% | |
Saint-Sauveur-sur-École, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.4975; 2.5471
Time zone: Europe / Paris
Population: 1 152
Altitude: 68 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Sauveur-sur-École, France. Weather forecast Saint-Sauveur-sur-École.
Saint-Sauveur-sur-École - weather nearby - bigger cities
Saint-Sauveur-sur-École - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Sauveur-sur-École is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saint-Sauveur-sur-École
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:28 am | 9:05 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:46 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:52 am | 9:42 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:08 am | 10:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:16 am | 11:18 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 9:21 pm | 05/02/2026 6:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |