Weather Saint-Pierre-du-Vauvray long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Saint-Pierre-du-Vauvray for ten days.
Tuesday, May 5
12 / 10°C
| 1.2 mm | 11 km/h |
| 10 °C | 8 °C | 2 am | |
| 10 °C | 8 °C | 8 am | |
| 11 °C | 10 °C | 2 pm | |
| 12 °C | 12 °C | 8 pm |
sunrise 6:26 am
sunset 9:17 pm
HOURLY
sunset 9:17 pm
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Pierre-du-Vauvray, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.4 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1015 hPa | 90 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 32% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.5 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1014 hPa | 90 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1014 hPa | 83 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.1 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1012 hPa | 82 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 81% | 100% | |
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 10 °C 9 °C |
1.5 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1012 hPa | 85 % | 7 °C | 100 % | 0% | 96% | 96% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 9 °C 8 °C |
2.9 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1010 hPa | 92 % | 8 °C | 100 % | 0% | 61% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 12 °C 11 °C |
1.1 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1010 hPa | 80 % | 8 °C | 100 % | 0% | 56% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1011 hPa | 82 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 97% | 100% | |
Saint-Pierre-du-Vauvray, France - information
State: FranceGPS coordinates: 49.2321; 1.2213
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Pierre-du-Vauvray, France. Weather forecast Saint-Pierre-du-Vauvray.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Pierre-du-Vauvray is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saint-Pierre-du-Vauvray
data are always in the local timeSun and light
May 5, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:26 am | 9:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:51 pm | 14:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:49 am | 9:55 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:03 am | 10:41 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 11:38 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/05/2026 12:50 am | 05/05/2026 8 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |