Weather Saint-Mars-d'Égrenne today
| 12 °C | 11 °C | 8 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 9 pm | |
| 11 °C | 9 °C | 10 pm | |
| 10 °C | 9 °C | 11 pm |
sunrise 6:48 am
sunset 9:13 pm
HOURLY
sunset 9:13 pm
Weather forecast Saint-Mars-d'Égrenne April 28, 2026
Afternoon in the afternoon partly cloudy, in the evening rain showers. The highest temperature 15 °C. Total rainfall 2.4 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 10 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Mars-d'Égrenne, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h northeast |
1019 hPa | 68 % | 7 °C | 39 % | 0% | 16% | 25% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h north-northeast |
1019 hPa | 64 % | 7 °C | 37 % | 0% | 8% | 30% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h northeast |
1018 hPa | 61 % | 7 °C | 30 % | 0% | 3% | 27% | 1% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h north-northeast |
1018 hPa | 61 % | 7 °C | 16 % | 0% | 4% | 13% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h northeast |
1018 hPa | 63 % | 7 °C | 22 % | 0% | 7% | 17% | 3% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h northeast |
1017 hPa | 63 % | 7 °C | 18 % | 0% | 3% | 11% | 5% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h northeast |
1017 hPa | 64 % | 6 °C | 39 % | 0% | 2% | 12% | 29% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h northeast |
1016 hPa | 71 % | 7 °C | 60 % | 0% | 9% | 15% | 48% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h northeast |
1017 hPa | 75 % | 8 °C | 65 % | 0% | 3% | 34% | 45% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h north-northeast |
1016 hPa | 80 % | 8 °C | 64 % | 0% | 0% | 48% | 30% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northeast |
1017 hPa | 81 % | 7 °C | 17 % | 0% | 0% | 17% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| heavy rain showers | 10 °C 8 °C |
1.1 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1017 hPa | 84 % | 7 °C | 81 % | 0% | 2% | 39% | 70% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| heavy rain | 10 °C 8 °C |
1.2 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northeast |
1016 hPa | 83 % | 7 °C | 96 % | 0% | 1% | 32% | 95% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northeast |
1016 hPa | 86 % | 8 °C | 94 % | 0% | 0% | 18% | 93% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northeast |
1015 hPa | 81 % | 7 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1015 hPa | 76 % | 6 °C | 19 % | 0% | 1% | 18% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1014 hPa | 69 % | 4 °C | 37 % | 0% | 0% | 14% | 26% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east-northeast |
1014 hPa | 64 % | 4 °C | 56 % | 0% | 0% | 22% | 43% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east-northeast |
1014 hPa | 58 % | 3 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east-northeast |
1014 hPa | 56 % | 2 °C | 35 % | 0% | 0% | 18% | 21% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east |
1014 hPa | 57 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east-northeast |
1015 hPa | 58 % | 4 °C | 24 % | 0% | 0% | 10% | 18% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-northeast |
1015 hPa | 57 % | 5 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east-northeast |
1015 hPa | 55 % | 6 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east |
1015 hPa | 53 % | 7 °C | 46 % | 0% | 0% | 10% | 39% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east |
1014 hPa | 51 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east |
1014 hPa | 49 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1014 hPa | 49 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h east-northeast |
1014 hPa | 49 % | 8 °C | 98 % | 0% | 0% | 7% | 98% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h east-northeast |
1013 hPa | 48 % | 8 °C | 94 % | 0% | 0% | 93% | 76% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h east |
1013 hPa | 48 % | 8 °C | 70 % | 0% | 0% | 35% | 52% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east |
1013 hPa | 49 % | 8 °C | 28 % | 0% | 0% | 7% | 21% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east |
1013 hPa | 52 % | 8 °C | 37 % | 0% | 0% | 6% | 32% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east |
1013 hPa | 50 % | 7 °C | 53 % | 0% | 1% | 14% | 46% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h east |
1014 hPa | 48 % | 6 °C | 92 % | 0% | 0% | 7% | 91% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h east |
1014 hPa | 45 % | 5 °C | 93 % | 0% | 0% | 1% | 93% | |
Saint-Mars-d'Égrenne, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.5600; -0.7301
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Mars-d'Égrenne, France. Weather forecast Saint-Mars-d'Égrenne.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Mars-d'Égrenne is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Saint-Mars-d'Égrenne
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Saint-Mars-d'Égrenne
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:48 am | 9:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2 pm | 14:25 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:12 am | 9:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:30 am | 10:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:40 am | 11:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:51 pm | 04/28/2026 5:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |