Weather Saint-Manvieu-Norrey tomorrow
| 14 °C | 11 °C | 9 am | |
| 18 °C | 16 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 20 °C | 3 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 9 pm |
sunrise 6:42 am
sunset 9:17 pm
HOURLY
sunset 9:17 pm
Weather forecast Saint-Manvieu-Norrey April 30, 2026
During the day cloudy, in the afternoon initially cloudy, later clear. The highest temperature 23 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 13 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Manvieu-Norrey, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h east |
1016 hPa | 37 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east |
1016 hPa | 37 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east |
1017 hPa | 36 % | 1 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-southeast |
1017 hPa | 35 % | 0 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-southeast |
1017 hPa | 34 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-southeast |
1016 hPa | 34 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-southeast |
1017 hPa | 35 % | -1 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-southeast |
1017 hPa | 36 % | -1 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-southeast |
1017 hPa | 39 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-southeast |
1018 hPa | 43 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-southeast |
1018 hPa | 43 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-southeast |
1018 hPa | 44 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-southeast |
1017 hPa | 42 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-southeast |
1017 hPa | 40 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-southeast |
1017 hPa | 38 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-southeast |
1017 hPa | 37 % | 6 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-southeast |
1016 hPa | 36 % | 6 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-southeast |
1016 hPa | 36 % | 7 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 70% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-southeast |
1016 hPa | 37 % | 7 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1016 hPa | 39 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1016 hPa | 44 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1016 hPa | 49 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1017 hPa | 51 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southeast |
1018 hPa | 55 % | 8 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southeast |
1018 hPa | 57 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1018 hPa | 57 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southeast |
1018 hPa | 57 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1018 hPa | 58 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southeast |
1018 hPa | 63 % | 6 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1018 hPa | 69 % | 7 °C | 17 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1018 hPa | 76 % | 8 °C | 31 % | 0% | 0% | 21% | 11% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south |
1019 hPa | 84 % | 9 °C | 23 % | 0% | 1% | 19% | 4% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southwest |
1019 hPa | 89 % | 12 °C | 64 % | 0% | 56% | 23% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southwest |
1020 hPa | 87 % | 13 °C | 96 % | 0% | 60% | 78% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1020 hPa | 82 % | 13 °C | 88 % | 0% | 50% | 77% | 4% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1020 hPa | 75 % | 13 °C | 63 % | 0% | 39% | 30% | 15% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southwest |
1020 hPa | 67 % | 13 °C | 50 % | 0% | 47% | 3% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1020 hPa | 63 % | 13 °C | 72 % | 0% | 46% | 6% | 41% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1020 hPa | 61 % | 13 °C | 56 % | 0% | 22% | 28% | 32% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1019 hPa | 58 % | 12 °C | 100 % | 0% | 87% | 82% | 97% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1020 hPa | 65 % | 13 °C | 99 % | 1% | 83% | 23% | 93% | |
| 5 PM
11 AM
| rain | 19 °C 19 °C |
0.8 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1019 hPa | 69 % | 13 °C | 95 % | 0% | 71% | 17% | 78% | |
| 6 PM
12 PM
| light rain showers | 17 °C 17 °C |
0.2 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1020 hPa | 80 % | 13 °C | 81 % | 0% | 69% | 45% | 6% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1020 hPa | 85 % | 13 °C | 57 % | 0% | 35% | 43% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1020 hPa | 85 % | 13 °C | 32 % | 0% | 18% | 18% | 0% | |
Saint-Manvieu-Norrey, France - information
State: FranceGPS coordinates: 49.1814; -0.5000
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Manvieu-Norrey, France. Weather forecast Saint-Manvieu-Norrey.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Manvieu-Norrey is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saint-Manvieu-Norrey
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:42 am | 9:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:05 am | 9:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:21 am | 10:37 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 11:31 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 7:13 pm | 04/30/2026 5:49 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |