Weather Saint-Laurent, Brittany today
| 16 °C | 14 °C | 4 pm | |
| 15 °C | 13 °C | 6 pm | |
| 14 °C | 11 °C | 8 pm | |
| 11 °C | 9 °C | 10 pm |
sunrise 6:59 am
sunset 9:22 pm
HOURLY
sunset 9:22 pm
Weather forecast Saint-Laurent, Brittany April 28, 2026
Afternoon in the afternoon light rain showers, in the evening cloudy. The highest temperature 16 °C. Total rainfall 1.0 mm. At night rain showers. The lowest temperature 11 °C. Total rainfall 1.0 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Laurent, Brittany, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h northeast |
1019 hPa | 54 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1018 hPa | 49 % | 5 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 16 °C 14 °C |
0.1 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1018 hPa | 52 % | 6 °C | 36 % | 0% | 27% | 22% | 4% | |
| 3 PM
9 AM
| light rain showers | 16 °C 14 °C |
0.2 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1017 hPa | 54 % | 6 °C | 65 % | 0% | 45% | 45% | 18% | |
| 4 PM
10 AM
| light rain showers | 16 °C 14 °C |
0.2 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1017 hPa | 59 % | 7 °C | 71 % | 0% | 5% | 21% | 63% | |
| 5 PM
11 AM
| light rain | 16 °C 14 °C |
0.1 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1016 hPa | 52 % | 6 °C | 93 % | 0% | 29% | 50% | 85% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1016 hPa | 57 % | 6 °C | 92 % | 0% | 10% | 40% | 85% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northeast |
1016 hPa | 60 % | 6 °C | 84 % | 0% | 20% | 50% | 65% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 62 % | 6 °C | 89 % | 0% | 2% | 43% | 83% | |
| 9 PM
3 PM
| light rain showers | 12 °C 10 °C |
0.1 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 64 % | 5 °C | 68 % | 0% | 2% | 28% | 57% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 11 °C 9 °C |
0.1 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 6 °C | 88 % | 0% | 0% | 56% | 75% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 77 % | 6 °C | 75 % | 0% | 0% | 25% | 66% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1016 hPa | 83 % | 7 °C | 41 % | 0% | 0% | 25% | 27% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 87 % | 8 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northeast |
1015 hPa | 88 % | 7 °C | 66 % | 0% | 0% | 57% | 46% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1014 hPa | 86 % | 7 °C | 37 % | 0% | 3% | 21% | 25% | |
| 4 AM
10 PM
| heavy rain | 10 °C 9 °C |
1.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1014 hPa | 86 % | 7 °C | 92 % | 0% | 0% | 22% | 90% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1013 hPa | 83 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 25% | 98% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northeast |
1013 hPa | 80 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 21% | 96% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1012 hPa | 78 % | 6 °C | 12 % | 0% | 0% | 3% | 9% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h northeast |
1012 hPa | 78 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1013 hPa | 77 % | 7 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1013 hPa | 71 % | 8 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1012 hPa | 65 % | 8 °C | 11 % | 0% | 0% | 11% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1012 hPa | 63 % | 10 °C | 63 % | 0% | 0% | 3% | 61% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east |
1012 hPa | 62 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east |
1011 hPa | 57 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east |
1011 hPa | 58 % | 11 °C | 100 % | 0% | 18% | 20% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 20 °C 19 °C |
0.3 mm | 7.3 m/s26 km/h east-southeast |
1011 hPa | 59 % | 11 °C | 100 % | 0% | 25% | 100% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| rain | 19 °C 19 °C |
0.3 mm | 6.1 m/s22 km/h east-southeast |
1011 hPa | 67 % | 12 °C | 100 % | 0% | 17% | 100% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| light rain | 18 °C 18 °C |
0.2 mm | 4.9 m/s18 km/h east |
1011 hPa | 73 % | 13 °C | 100 % | 0% | 6% | 98% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 17 °C 17 °C |
0.4 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1011 hPa | 78 % | 13 °C | 100 % | 0% | 8% | 99% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 17 °C 17 °C |
0.5 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1010 hPa | 75 % | 13 °C | 100 % | 0% | 2% | 96% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| heavy rain | 17 °C 17 °C |
1.1 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1010 hPa | 75 % | 12 °C | 100 % | 0% | 25% | 48% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| heavy rain | 16 °C 16 °C |
1.5 mm | 6.0 m/s22 km/h east |
1011 hPa | 82 % | 13 °C | 100 % | 0% | 1% | 72% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| heavy rain | 16 °C 16 °C |
1.8 mm | 5.2 m/s19 km/h east-southeast |
1012 hPa | 84 % | 12 °C | 100 % | 0% | 10% | 75% | 100% | |
Saint-Laurent, Brittany, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.1344; -3.1542
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Laurent, Brittany, France. Weather forecast Saint-Laurent, Brittany.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Laurent, Brittany is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Saint-Laurent, Brittany
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Saint-Laurent, Brittany
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:59 am | 9:22 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:10 pm | 14:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:24 am | 9:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:42 am | 10:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:52 am | 11:29 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 5:01 pm | 04/28/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |