Weather Ruoms weekend
Weather forecast for Ruoms for this and next weekend.
Wednesday, Apr 29
19 / 12°C
| 0.0 mm | 26 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ruoms, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1011 hPa | 36 % | 6 °C | 63 % | 0% | 0% | 14% | 57% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1011 hPa | 37 % | 5 °C | 25 % | 0% | 0% | 24% | 2% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1011 hPa | 39 % | 5 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1011 hPa | 47 % | 6 °C | 18 % | 0% | 3% | 17% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1012 hPa | 48 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 6% | 1% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1013 hPa | 55 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1013 hPa | 61 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1013 hPa | 69 % | 7 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1013 hPa | 75 % | 7 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1013 hPa | 77 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1013 hPa | 74 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1013 hPa | 72 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1013 hPa | 71 % | 3 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1013 hPa | 70 % | 3 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1013 hPa | 70 % | 3 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1013 hPa | 64 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1013 hPa | 53 % | 5 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1012 hPa | 43 % | 4 °C | 32 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1012 hPa | 37 % | 4 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1012 hPa | 35 % | 4 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1012 hPa | 34 % | 5 °C | 61 % | 0% | 0% | 0% | 61% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-northeast |
1011 hPa | 33 % | 5 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1011 hPa | 32 % | 5 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1010 hPa | 31 % | 5 °C | 31 % | 0% | 0% | 1% | 29% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1010 hPa | 31 % | 4 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1010 hPa | 32 % | 3 °C | 16 % | 0% | 0% | 11% | 5% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1010 hPa | 35 % | 4 °C | 68 % | 0% | 0% | 7% | 65% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1011 hPa | 37 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1011 hPa | 40 % | 3 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1012 hPa | 43 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1012 hPa | 51 % | 4 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
Ruoms, France - information
State: FranceGPS coordinates: 44.4529; 4.3420
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Ruoms, France. Weather forecast Ruoms.
Ruoms - weather nearby - bigger cities
Ruoms - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.