Weather Riancey today
| 12 °C | 11 °C | 9 am | |
| 18 °C | 16 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 20 °C | 3 pm | |
| 19 °C | 17 °C | 9 pm |
sunrise 6:29 am
sunset 8:54 pm
HOURLY
sunset 8:54 pm
Weather forecast Riancey April 28, 2026
During the day morning clear, in the afternoon cloudy. The highest temperature 22 °C. At night cloudy. The lowest temperature 9 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Riancey, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1017 hPa | 54 % | 5 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1017 hPa | 58 % | 5 °C | 26 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1016 hPa | 61 % | 4 °C | 28 % | 0% | 0% | 14% | 27% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1016 hPa | 66 % | 4 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 1% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 4 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1016 hPa | 69 % | 4 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 71 % | 4 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 73 % | 4 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1015 hPa | 73 % | 5 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1015 hPa | 67 % | 6 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1015 hPa | 57 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1015 hPa | 49 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1015 hPa | 45 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1015 hPa | 42 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1014 hPa | 35 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1014 hPa | 32 % | 4 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1013 hPa | 32 % | 4 °C | 20 % | 0% | 0% | 20% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1013 hPa | 32 % | 5 °C | 38 % | 0% | 0% | 38% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1013 hPa | 33 % | 4 °C | 26 % | 0% | 0% | 12% | 15% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1012 hPa | 34 % | 5 °C | 98 % | 0% | 0% | 5% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1013 hPa | 42 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 7% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1013 hPa | 42 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1013 hPa | 47 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1014 hPa | 53 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1014 hPa | 55 % | 7 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1014 hPa | 56 % | 6 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1015 hPa | 50 % | 5 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1015 hPa | 46 % | 3 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1015 hPa | 46 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1015 hPa | 48 % | 3 °C | 99 % | 0% | 0% | 7% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 50 % | 3 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1015 hPa | 51 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 12% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 52 % | 3 °C | 98 % | 0% | 0% | 28% | 97% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1016 hPa | 50 % | 3 °C | 72 % | 0% | 0% | 7% | 71% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1017 hPa | 49 % | 4 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1016 hPa | 46 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1016 hPa | 43 % | 5 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1016 hPa | 41 % | 6 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1016 hPa | 38 % | 6 °C | 71 % | 0% | 0% | 0% | 71% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east-northeast |
1016 hPa | 36 % | 6 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1016 hPa | 33 % | 5 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-northeast |
1015 hPa | 32 % | 5 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-northeast |
1015 hPa | 32 % | 4 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-northeast |
1015 hPa | 33 % | 4 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east-northeast |
1016 hPa | 36 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1017 hPa | 34 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1017 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1018 hPa | 32 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Riancey, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.3693; 3.9952
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Riancey, France. Weather forecast Riancey.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Riancey is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Riancey
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Riancey
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:29 am | 8:54 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:41 pm | 14:24 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:54 am | 9:29 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:12 am | 10:12 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:22 am | 11:02 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:31 pm | 04/28/2026 5:03 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |