Weather Les Maillys today
| 18 °C | 18 °C | 8 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 9 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 10 pm | |
| 15 °C | 15 °C | 11 pm |
sunrise 6:27 am
sunset 8:45 pm
HOURLY
sunset 8:45 pm
Weather forecast Les Maillys April 28, 2026
Evening in the evening overcast. The highest temperature 20 °C. At night the lowest temperature 15 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Maillys, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
11 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east |
1013 hPa | 41 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 16% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1013 hPa | 42 % | 7 °C | 100 % | 0% | 3% | 23% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1013 hPa | 46 % | 7 °C | 100 % | 0% | 3% | 36% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1013 hPa | 53 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1014 hPa | 61 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 31% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1014 hPa | 67 % | 9 °C | 100 % | 0% | 7% | 57% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1014 hPa | 72 % | 10 °C | 100 % | 0% | 3% | 85% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1014 hPa | 75 % | 10 °C | 100 % | 0% | 10% | 94% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1014 hPa | 80 % | 10 °C | 100 % | 0% | 8% | 100% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1014 hPa | 81 % | 10 °C | 100 % | 0% | 9% | 89% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1014 hPa | 79 % | 9 °C | 100 % | 0% | 1% | 43% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1015 hPa | 79 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 66% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1015 hPa | 80 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1015 hPa | 81 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 85% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1015 hPa | 80 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1016 hPa | 74 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 93% | 97% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1016 hPa | 64 % | 7 °C | 89 % | 0% | 0% | 21% | 86% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1016 hPa | 58 % | 7 °C | 98 % | 0% | 0% | 13% | 97% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1016 hPa | 52 % | 7 °C | 98 % | 0% | 0% | 26% | 97% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1016 hPa | 48 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 6% | 98% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1016 hPa | 44 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1015 hPa | 41 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 1% | 96% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 39 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 2% | 96% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 38 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 38 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 40 % | 7 °C | 89 % | 0% | 0% | 0% | 89% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 39 % | 6 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1015 hPa | 42 % | 6 °C | 89 % | 0% | 0% | 2% | 88% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1016 hPa | 46 % | 6 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1017 hPa | 51 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1017 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Les Maillys, France - information
State: FranceGPS coordinates: 47.1358; 5.3395
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Maillys, France. Weather forecast Les Maillys.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Maillys is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Les Maillys
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Les Maillys
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:27 am | 8:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:36 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:53 am | 9:19 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:12 am | 10:01 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:25 am | 10:48 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:26 pm | 04/28/2026 4:58 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |