Weather Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais week
Weather forecast for Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais for this and next week.
Friday, May 1
21 / 11°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 13 °C | 10 °C | 2 am | |
| 11 °C | 8 °C | 8 am | |
| 21 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 21 °C | 8 pm |
sunrise 6:24 am
sunset 9:13 pm
HOURLY
sunset 9:13 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-southeast |
1022 hPa | 36 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1021 hPa | 44 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southeast |
1019 hPa | 39 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southwest |
1017 hPa | 59 % | 12 °C | 99 % | 0% | 10% | 45% | 97% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain showers | 15 °C 16 °C |
2.3 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southwest |
1016 hPa | 93 % | 14 °C | 28 % | 0% | 21% | 5% | 3% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1016 hPa | 90 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 18% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 19 °C 18 °C |
1.8 mm | 4.4 m/s16 km/h southwest |
1015 hPa | 49 % | 8 °C | 100 % | 0% | 82% | 7% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
4.8 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1012 hPa | 78 % | 11 °C | 100 % | 0% | 4% | 99% | 96% | |
Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais, France - information
State: FranceGPS coordinates: 50.9939; 2.1402
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais, France. Weather forecast Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Huttes, Nord-Pas-de-Calais
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:24 am | 9:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:48 pm | 14:48 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:46 am | 9:52 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:59 am | 10:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:59 am | 11:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:19 pm | 05/01/2026 5:48 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |