Weather Les Gouvaudières weekend
Weather forecast for Les Gouvaudières for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning heavy rain, later morning overcast, in the afternoon rain, in the evening heavy rain. Sunday during the day morning rain, later morning heavy rain, in the afternoon initially heavy rain, later rain.
Friday, May 1
22 / 14°C
| 0.0 mm | 9 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Gouvaudières, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1018 hPa | 77 % | 13 °C | 89 % | 0% | 3% | 87% | 5% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1018 hPa | 82 % | 13 °C | 53 % | 0% | 0% | 0% | 53% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1019 hPa | 92 % | 13 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1019 hPa | 96 % | 13 °C | 43 % | 0% | 34% | 11% | 7% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1019 hPa | 98 % | 13 °C | 99 % | 0% | 99% | 9% | 9% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1019 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 75% | 7% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1019 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 19% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1020 hPa | 95 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 46% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1020 hPa | 92 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 42% | 11% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1020 hPa | 89 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 25% | 20% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1020 hPa | 85 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 26% | 23% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southwest |
1021 hPa | 79 % | 12 °C | 100 % | 0% | 99% | 39% | 91% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1021 hPa | 74 % | 12 °C | 97 % | 0% | 69% | 21% | 87% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1021 hPa | 65 % | 12 °C | 77 % | 0% | 37% | 44% | 35% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1020 hPa | 60 % | 11 °C | 39 % | 0% | 3% | 37% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1020 hPa | 54 % | 11 °C | 16 % | 0% | 3% | 13% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1020 hPa | 47 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1019 hPa | 44 % | 9 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southwest |
1019 hPa | 42 % | 8 °C | 67 % | 0% | 0% | 0% | 67% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1019 hPa | 44 % | 8 °C | 63 % | 0% | 0% | 0% | 63% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1019 hPa | 57 % | 11 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| heavy rain | 13 °C 13 °C |
8.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1019 hPa | 83 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.3 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1017 hPa | 90 % | 11 °C | 100 % | 0% | 32% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 20 °C 20 °C |
1.9 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1015 hPa | 58 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 18 °C 19 °C |
7.6 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1012 hPa | 79 % | 14 °C | 99 % | 0% | 71% | 47% | 96% | |
Les Gouvaudières, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.0333; -0.6167
Time zone: Europe / Paris
Altitude: 73 m
The administrative part:
- Pays de la Loire Region, Nantes
- Mayenne, Laval, Pays de la Loire
Something wrong, something missing?
Weather Les Gouvaudières, France. Weather forecast Les Gouvaudières.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Gouvaudières is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Gouvaudières
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:44 am | 9:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:08 am | 9:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:26 am | 10:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:35 am | 11:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:22 pm | 05/01/2026 6:09 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |