Weather Les Gonds week
Weather forecast for Les Gonds for this and next week.
Friday, May 1
21 / 13°C
| 0.7 mm | 5 km/h |
| 14 °C | 15 °C | 7 am | |
| 15 °C | 16 °C | 8 am | |
| 21 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 23 °C | 8 pm |
sunrise 6:49 am
sunset 9:09 pm
HOURLY
sunset 9:09 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Gonds, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1019 hPa | 99 % | 13 °C | 5 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| fog | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-southwest |
1019 hPa | 99 % | 12 °C | 70 % | 65% | 70% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| fog | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south-southwest |
1019 hPa | 100 % | 12 °C | 100 % | 100% | 100% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1019 hPa | 99 % | 13 °C | 100 % | 100% | 100% | 1% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northeast |
1019 hPa | 99 % | 13 °C | 100 % | 100% | 100% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1019 hPa | 99 % | 13 °C | 100 % | 98% | 100% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1019 hPa | 99 % | 13 °C | 100 % | 84% | 100% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1019 hPa | 99 % | 14 °C | 100 % | 81% | 100% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.5 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1020 hPa | 97 % | 14 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 6% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.2 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1020 hPa | 62 % | 13 °C | 91 % | 0% | 15% | 12% | 89% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 21 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1018 hPa | 71 % | 15 °C | 75 % | 0% | 7% | 19% | 67% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h southeast |
1018 hPa | 64 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain showers | 14 °C 12 °C |
2.0 mm | 4.2 m/s15 km/h southeast |
1015 hPa | 53 % | 4 °C | 39 % | 0% | 0% | 2% | 39% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 20 °C 20 °C |
10.5 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1014 hPa | 64 % | 13 °C | 93 % | 0% | 1% | 69% | 78% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 16 °C 17 °C |
18.2 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1011 hPa | 94 % | 15 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 100% | |
Les Gonds, France - information
State: FranceGPS coordinates: 45.7154; -0.6171
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Gonds, France. Weather forecast Les Gonds.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Gonds is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Gonds
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:49 am | 9:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:19 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:16 am | 9:43 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:36 am | 10:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:50 am | 11:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:16 pm | 05/01/2026 6:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |